"Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri" düzenlendi - Son Dakika

"Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri" düzenlendi

12.12.2021 14:00

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, yazar, düşünür, çevirmen ve eğitimci Cemil Meriç'in doğum gününde düzenlenen "Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri" başladı.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, yazar, düşünür, çevirmen ve eğitimci Cemil Meriç'in doğum gününde düzenlenen "Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri" başladı.

Kaymakamlık, belediye, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ile Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunun katkılarıyla 19 Aralık'a kadar sürecek etkinliğin açılışı, Cemil Meriç Kültür Evi'nde yapıldı.

Reyhanlı Kaymakamı Yasin Öztürk, programda, Cemil Meriç'in doğum gününde gerçekleştirilen etkinliğin önemini anlattı.

Etkinlikle, Cemil Meriç'in yolundan yürüyebilmeyi ve onu anlayabilmeyi amaçladıklarını aktaran Öztürk, "Bugünün önemli yanı üstat Cemil Meriç'in düşünce ve eserlerini gelecek kuşaklara aktararak hemşehrilik görevini yerine getirebilmektir. Bütün hayatını ve zamanını öğrenmek ve öğretmeye adayan, bilgelik ışığını bulmak uğruna kendi ışığını kaybetmiş olmasına rağmen yılmayan Cemil Meriç, düşünce semamızda kendisini biricik kılmıştır." diye konuştu.

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu da ilçede doğan Cemil Meriç'in geride eşsiz eserler bıraktığını belirterek, "Cemil Meriç coğrafyamızı temsil eden dünya çapında bir isimdir. O Doğu ve Batı medeniyetlerinin buluşma noktasıdır ve her iki medeniyeti de buluşturan anlayışın temsilcisidir." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından sanat günleri kapsamında hazırlanan resim sergisinin açılışı yapıldı.

Reyhanlı Belediyesi önünde kurulan çadırda söyleşi ve imza günlerinin de gerçekleştirileceği organizasyon, 19 Aralık'a kadar sürecek.

YORUMLAR
500
Yasağın kalkmasıyla Hatay'a giren Özdağ'dan kente alınmamasına tepki: Hatay'ı savunacaksanız Suriye tarafından savunun Yasağın kalkmasıyla Hatay'a giren Özdağ'dan kente alınmamasına tepki: Hatay'ı savunacaksanız Suriye tarafından savunun Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın Hatay'a giriş yasağı kaldırıldı, yola çıkan Muharrem İnce yoldan döndü Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın Hatay'a giriş yasağı kaldırıldı, yola çıkan Muharrem İnce yoldan döndü BM'den Libya'da taraflara seçim sürecini hızlandırma çağrısı BM'den Libya'da taraflara seçim sürecini hızlandırma çağrısı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri' düzenlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement