Depremin yıktığı Hatay'da fırtına çadırları yıktı, vatandaşlar zor anlar yaşadı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Depremin yıktığı Hatay'da fırtına çadırları yıktı, vatandaşlar zor anlar yaşadı

30.03.2023 11:47

Depremin vurduğu Hatay'da şiddetli fırtına ve yağış birçok çadıra zarar verdi. Ekipler çadır kentlerin su altında kalmaması için büyük çaba sarf ederken, vatandaşlar da zor anlar yaşadı. Onlarca çadırın yıkılmasına sebep olan fırtınanın gece yarısı etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkımı yaptığı Hatay'da, dün geceden itibaren aralıklarla devam eden sağanak yağış ve şiddetli fırtına etkili oldu. Ekipler çadır kentlerin su altında kalmaması için büyük çaba sarf ederken, vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

Hatay'da fırtına çadırları yıktı

BİRÇOK ÇADIR TAMAMEN YIKILDI

Antakya ve Defne ilçelerindeki bazı çadır kentlerdeki çadırlara rüzgar zarar verdi. Birçok çadır tamamen yıkılırken, vatandaşlar güvenli noktaya taşındı. Çadırların etrafında kum, kum torbası ve iple alınan tedbirlere rağmen şiddetli rüzgarda onlarca çadır yıkılırken, Mehmetçik ve görevliler diğer çadırların yıkılmaması için önlemler aldı.

Hatay'da fırtına çadırları yıktı

GECE YARISI ETKİSİNİ YİTİRECEK

Görevliler vatandaşların eşyalarının ıslanmaması için palet dağıtımı da gerçekleştirdi. Fırtınanın gece yarısı etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Hatay'da fırtına çadırları yıktı
Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Depremin yıktığı Hatay'da fırtına çadırları yıktı, vatandaşlar zor anlar yaşadı - Son Dakika


Advertisement