HATAY'DA 'KONYA KONTEYNER KENTİN' İLK ETABINDA SONA GELİNDİ - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

HATAY'DA 'KONYA KONTEYNER KENTİN' İLK ETABINDA SONA GELİNDİ

26.03.2023 22:59

Başkan Altay: Hatay'da konteyner kentin ilk etabında sona gelindiKONYA(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay'da bitme aşamasına gelen birinci etap Konya Konteyner Kent'te incelemelerde bulundu.

Başkan Altay: Hatay'da konteyner kentin ilk etabında sona gelindi

KONYA(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay'da bitme aşamasına gelen birinci etap Konya Konteyner Kent'te incelemelerde bulundu. Başkan Altay, '432 konteyneri indirdik. İnşallah gelecek hafta sonuna kadar vatandaşlarımızı buraya yerleştirmeyi planlıyoruz. Çamaşırhaneleri, oyun alanları ve sosyal tesisleriyle Konya'ya yakışır bir konteyner kenti inşallah inşa etmiş olacağız. Konteynerlerimiz geldikçe inşallah sayıyı bine tamamlayacağız' dedi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay'a, Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve odalarla birlikte konteyner kent kurdu.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SONUNA KADAR DEPREMZEDELERİ KONTEYNER KENTE YERLEŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ

Yapımı devam eden 1. Etap Konteyner Kent çalışmalarını inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi, Meram, Karatay, Selçuklu belediyeleri ile Konya Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası'yla birlikte inşa ettikleri konteyner kentlerin ilk etabının son aşamasına geldiğini söyledi.

Önümüzdeki hafta sonuna kadar Hataylı depremzedeleri konteyner kente yerleştirmeyi planladıklarını ifade eden Başkan Altay, 'Sadece barınma alanları değil, çamaşırhaneleri, oyun alanları ve sosyal tesisleriyle Konya'ya yakışır bir konteyner kenti inşallah inşa etmiş olacağız. Burada 432 konteyneri indirdik. İkinci etapta da altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Konteynerlerimiz geldikçe inşallah sayıyı bine tamamlayarak Konyalılar adına Hatay'daki kardeşlerimize bir nebze olsun yardımcı olmayı hedefliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel HATAY'DA 'KONYA KONTEYNER KENTİN' İLK ETABINDA SONA GELİNDİ - Son Dakika


Advertisement