Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı - Son Dakika

Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı

03.06.2019 18:26
Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı, System.String[]

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ramazan Bayramı öncesi Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ramazan Bayramı öncesi Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

İkindi namazı sonrası Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Salavatlar eşliğinde Sakal-ı Şerif'i selamlayan vatandaşlar, duygusal anlar yaşadı.

Kaptan Mehmet Paşa Camisi imam hatibi Hamit Açıkgöz, yaptığı açıklamada, Sakal-ı Şerif'in İslam dininde kutsal emanetlerden biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Sakal-ı Şerif İslam kültüründe, peygamberimizin mübarek sakalının saklandığı ve günümüze kadar gelen dini bir ritüel olarak kabul edilmekte ve Peygamberimize olan sevginin bir ifadesi olarak görülmektedir. Sakal-ı Şerif'i uzun yıllardan beri her ramazan ayı camimizde vatandaşlarımızın ziyaretine açıyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fotoğrafa beğeni ve yorum yağdı! Yoğun bakım doktoru boş odayı "Oh be" diyerek paylaştı Göztepe, Ünal Karaman ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı Türkiye'den ihraç edilen 100 araçtan 42'si Kocaeli'den Sevgilisinin öldüğünü öğrenen kadın canına kıymıştı! Her şey erkek arkadaşının ailesiyle tartıştıktan sonra olmuş Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti Rus muhalif Navalny, Putin'in sarayının detaylarını paylaştı: Monako'nun 39 katı büyüklüğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Aşılanan kişi sayısı 1 milyonu geçti Cani koca, kumar borcu yüzünden kavga ettiği astım hastası karısını boğarak öldürdü