Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı - Son Dakika

Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı

03.06.2019 18:26
Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı, System.String[]

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ramazan Bayramı öncesi Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ramazan Bayramı öncesi Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

İkindi namazı sonrası Kaptan Mehmet Paşa Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı. Salavatlar eşliğinde Sakal-ı Şerif'i selamlayan vatandaşlar, duygusal anlar yaşadı.

Kaptan Mehmet Paşa Camisi imam hatibi Hamit Açıkgöz, yaptığı açıklamada, Sakal-ı Şerif'in İslam dininde kutsal emanetlerden biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Sakal-ı Şerif İslam kültüründe, peygamberimizin mübarek sakalının saklandığı ve günümüze kadar gelen dini bir ritüel olarak kabul edilmekte ve Peygamberimize olan sevginin bir ifadesi olarak görülmektedir. Sakal-ı Şerif'i uzun yıllardan beri her ramazan ayı camimizde vatandaşlarımızın ziyaretine açıyoruz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hatay'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Şeyma Subaşı, kızıyla fotoğrafına parayla ilgili yorum yapan takipçisine küfrederek cevap verdi Son Dakika! Akıncı Üssü Davası'nda; sivil imamlar ve Ankara'yı bombalayan pilotlar 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı Takımı ligde son sıraya düşünce Acun, yöneticileri görevden alıp takımı revize edecek Merkez Bankası'ndan yükselen dolar için yeni hamle: Swap ihale limitlerini yükseltti Engelli kızını ellerini bağlayarak rehabilitasyona götüren anne kan dondurdu Adana'da hobi için beslediği kazlarla çiftlik kurdu, Türkiye'nin her yerine satış yapıyor 96 yaşında koronavirüsü yenip sırrını anlattı: Süt, bal ve pekmez tükettim Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları