Hatay'da Tahakkuk Eden Vergi Yüzde 7 Arttı - Son Dakika

Hatay'da Tahakkuk Eden Vergi Yüzde 7 Arttı

07.05.2014 12:10
Hatay'da Tahakkuk Eden Vergi Yüzde 7 Arttı, System.String[]

Hatay'da 2013 yılı vergilendirme döneminde 24 bin 743 mükellef yıllık gelir vergisi beyannamesi verdi.

Hatay'da 2013 yılı vergilendirme döneminde 24 bin 743 mükellef yıllık gelir vergisi beyannamesi verdi. Geçen yılın vergi rakamlarını açıklayan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, ilde alınan vergide yüzde 7'lik bir artış yaşandığını söyledi.

2014 yılının Mart ayında 24 bin 743 mükellef tarafından yıllık gelir vergisi beyannamesi verildiği bilgisini paylaşan Karaca, aynı dönemde 6 bin 444 mükellef tarafından da gayrimenkul sermaye iradına (kira geliri) ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamesi verildiğini belirtti.

Yıllık gelir vergisi beyannamesi ile 283 milyon 190 bin TL matrah beyan edildiğini ve bu tutar üzerinden 66 milyon 592 bin TL gelir vergisi tahakkuk ettirildiğini kaydeden Karaca "Aynı dönemde verilen gayrimenkul sermaye iradına (kira geliri) ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerinde ise 43 milyon 816 bin TL matrah beyan edilmiş ve bu tutar üzerinden 9 milyon 432 bin TL gelir vergisi tahakkuk ettirilmiştir.” dedi.

Hatay’dan alınan vergilerde yüzde 7 oranında bir artış yaşandığı bilgisini paylaşan Karaca; “Hatay genelinde 2013 yılı vergilendirme dönemi için yıllık gelir vergisi beyannamesi ile beyan edilen matrah toplamı ve tahakkuk eden vergi bir önceki döneme göre sırasıyla yüzde 7,07 ve yüzde 7,45 oranında artmıştır. Gayrimenkul sermaye iradı beyanlarındaki artış ise matrahta yüzde 3,03 ve vergide yüzde 1,93 olarak gerçekleşmiştir." dedi.

Hatay'da Tahakkuk Eden Vergi Yüzde 7 Arttı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Hatay'da Tahakkuk Eden Vergi Yüzde 7 Arttı - Son Dakika


Son Dakika

Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı KPSS sınavında yine aynı görüntüler: Sınava saatinde gelmeyen adaylar kapıda kaldı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı İstanbul'da kafeteryada taciz iddiası! Çalışanlar fark etti, sopayla dövdü Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı