Hatay'da "Türkülerimiz Barış İçin" Konseri - Son Dakika

Hatay'da "Türkülerimiz Barış İçin" Konseri

25.11.2012 19:20
Hatay'da

"Uluslararası Barış Konferansı"nın ikinci ayağı olan "Türkülerimiz barış için" konseri düzenlendi.

Antakya'da Barış Derneği tarafından düzenlenen

"Uluslararası Barış Konferansı"nın ikinci ayağı olan "Türkülerimiz barış için" konseri düzenlendi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Antakya Spor Salonu'nda düzenlenen konserin açılış konuşmasında, ABD ve Avrupa Biriliği'nin 3-4 yıldan bu yana büyük bir ekonomik krizle başbaşa olduğunu söyledi.

Bu devletlerin krizden çıkış yolu olarak kendilerine iki yol belirlediğini ifade eden Ediboğlu, birinci yolun çok miktarda silah satmak ikinci yolun ise yeni sömürü alanları yaratmak olduğunu belirtti.

Bu devletlerin 2 yıl içinde sattıkları silahların 100 milyar doları geçtiğini ifade eden Ediboğlu, "Yetmedi savaşlar çıkartıyorlar. 100 milyarlarca daha silah satmanın peşindeler. Yeni sömürü alanları yaratıyorlar. Bunun içinde belirledikleri bölge Ortadoğu. Çünkü Ortadoğu bir petrol denizinin, bir doğalgaz denizinin üzerinde bulunuyor" dedi.

Sanatçı İlkay Akkaya'nın sahne aldığı konseri, Barış Derneği Koordinatörü Aydemir Güler, Barış Derneği Temsilcisi Zuhal Okuyan, Suriye, Filistin, Kıbrıs, Hindistan, Belçika ve Yunanistan Dünya Barış Konseyi temsilcileri de izledi.

Muhabir: Emin Sansar

Yayıncı: Aykut Ünlüpınar - HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hatay'da 'Türkülerimiz Barış İçin' Konseri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama