Hatay depremde yerle bir oldu! 2 çocuk 26 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarıldı - Son Dakika

Hatay depremde yerle bir oldu! 2 çocuk 26 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarıldı

07.02.2023 08:26

Dün sabah Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili vuran 7.7 şiddetindeki deprem, Hatay merkezde büyük yıkımlara neden oldu. Birçok binanın yerle bir olduğu Hatay'da enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için arama çalışmaları sürüyor. Depremden 26 saat sonra ise 2 küçük çocuk enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Merkezi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem çevresindeki 10 ili etkiledi. Birçok ilde deprem hissedilirken, birçoğunda da yıkıma neden oldu.

Depremde ağır yara alan Hatay'da 26 saat sonra gelen mutluluk! 2 çocuk enkazdan sağ olarak kurtarıldı

HATAY'DA ÇOK SAYIDA BİNA YERLE BİR OLDU

Depremden etkilenen iller arasında yerini alan Hatay'da çok sayıda bina yerle bir oldu. Özellikle şehir merkezinde neredeyse tüm binalar yıkılırken, onlarca insan enkaz altında kaldı.

Depremde ağır yara alan Hatay'da 26 saat sonra gelen mutluluk! 2 çocuk enkazdan sağ olarak kurtarıldı

26 SAAT SONRA GELEN MUTLULUK

Hatay merkezde arama çalışmaları yapan ekipler, bir binadan sesler geldiğini tespit etti. Bunun üzerine belirlenen binada çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, 2 çocuğu sağ olarak bulundukları yerden çıkardı. Büyük bir sevinç yaşanırken, çocuklar ambulansla tedavi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Depremde kız kardeşini ve akrabalarını kaybetti; onlar için diktiği fidanı gözyaşıyla suladı Depremde kız kardeşini ve akrabalarını kaybetti; onlar için diktiği fidanı gözyaşıyla suladı Minaresi yıkılan caminin avlusundaki anıt ağaç depremde zarar görmedi Minaresi yıkılan caminin avlusundaki anıt ağaç depremde zarar görmedi Hatay'da 67 yıllık taş ustasını deprem bile durduramadı Hatay'da 67 yıllık taş ustasını deprem bile durduramadı

Son Dakika 3. Sayfa Hatay depremde yerle bir oldu! 2 çocuk 26 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarıldı - Son Dakika


Advertisement