Hatay, "Lezzetli Kış Şöleni"ne katılacak - Son Dakika

Hatay, "Lezzetli Kış Şöleni"ne katılacak

19.11.2019 13:36
Hatay,

Hatay, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni'ne onur konuğu olarak katılacak.

Hatay, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Lezzetli Kış Şöleni'ne onur konuğu olarak katılacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Gastronomi Evi'nde yaptığı basın açıklamasında, 20-31 Aralık'ta düzenlenecek şölene "1. Hatay Gastrofest" adıyla katılım sağlayacaklarını söyledi.

Şölenin yapılacağı İzmir Kültür Park'ta kenti tanıtma adına tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Savaş, şunları söyledi:

"1. Hatay Gastrofest, bizim bu eşsiz yemeklerimizi sergileyebileceğimiz bir alan olacak. Yani 20 Aralık'tan 31 Aralık'a kadar İzmir'i Hatay sofrasına doyuracağız. Ayrıca yemek şovları ve künefe festivali de 1. Hatay Gastrofest'te olacak. Bunun yanında ilçelerimizin adını andığımızda aklımıza gelen ürünlerin tamamını 1. Hatay Gastrofest'te tanıtmayı planlıyoruz. Biz kültürel olarak 13 medeniyete ev sahipliği yapmış bir memleketiz. Her gelip geçen medeniyet Hatay'da izlerini bıraktı tabi ki. Biz de bu medeniyetlerin mirasçısı olarak kültürel anlamdaki zenginliklerimizi ayrı bir gece yaparak tanıtacağız." dedi.

Savaş, Hatay'ı onur konuğu olarak şölene davet eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e de teşekkür etti.

Toplantı sonunda, organizasyon sorumlusu Mehmet Alakuş, şölenle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hatay, 'Lezzetli Kış Şöleni'ne katılacak - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu Herkes bu tehlikeyi göz ardı etmişti! ABD'li yetkililer, halkı aşı dolandırıcılarına karşı uyardı Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Son Dakika: Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak