Son Dakika Haberleri: HATAY SİMİT AYRANLA 3 ÇOCUK OKUTUYORLAR

HATAY SİMİT AYRANLA 3 ÇOCUK OKUTUYORLAR

12 gün önce

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan Mehmet ve Nurhan İsmetoğlu çifti, simit ve ayran satarak biri üniversitede, 3 çocuğunu okutuyor.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan Mehmet ve Nurhan İsmetoğlu çifti, simit ve ayran satarak biri üniversitede, 3 çocuğunu okutuyor.

Reyhanlı'da Nurhan İsmetoğlu, eşinin 20 yıldan bu yana simit ve ayran sattığını, kendisinin de 12 yıldır eşine destek olduğunu anlattı. Çocuklarının iyi eğitim alarak, ülkesine milletine faydalı birer birey olmaları için çalışmaya devam edeceklerini belirten İsmetoğlu, çocuklarından Emre'nin (19) Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde, Cemre'nin (16) Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi'nde, Yakup'un (15) ise Cemil Meriç Anadolu Lisesi'nde eğitim aldığını kaydetti. Anne İsmetoğlu, Çocuklarımızın eğitimi ve geçimimiz için ayran simit satıyoruz. Çocuklarım da eğitimlerini canla başla sürdürüyorlar. Üçünün de üniversite eğitimi almasını istiyoruz. Çocuklarımız çok istekliler, onlara güveniyoruz ve başaracaklarına inanıyoruz dedi.

Günde ortalama 150 ila 200 arasında simit sattıklarını belirten Mehmet İsmetoğlu da en büyük hayalinin çocuklarının okuduklarını görmek olduğunu kaydetti.

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2019 03:43 Kaynak: DHAOtomobiliyle çarptığı kadın ölünce başını polis aracına dayayıp hüngür hüngür ağladı
Can Yaman'ın kaslı fotoğrafına Ebru Polat'tan dikkat çeken yorum ABD yetkilisi, Türkiye'ye yapılan Patriot teklifinin resmen geri çekildiğini söyledi