Hataylı aşçılar EXPO 2021'e hazırlanıyor - Son Dakika

Hataylı aşçılar EXPO 2021'e hazırlanıyor

17.11.2019 17:46
Hataylı aşçılar EXPO 2021'e hazırlanıyor, System.String[]

UNESCO tarafından gastronomi alanında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen Hatay'ın aşçıları EXPO 2021 fuarı için hazırlıklara başladı.

UNESCO tarafından gastronomi alanında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen Hatay'ın aşçıları EXPO 2021 fuarı için hazırlıklara başladı.

Hatay Profosyonel Aşçılar ve Şerefler Derneği üyeleri, Hatay'da 2021 yılında "Medeniyetler Bahçesi" adıyla düzenlenecek EXPO kapsamında kurulacak olan Gastronomi Köyü'nde aktif rol almak adına istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Celil Erkan, Antakya'daki dernek binasında gerçekleşen toplantıda çalışan aşçıların yanı sıra, gastronomi alanında eğitim alan lise ve üniversite öğrencilerini tek çatı altında toplayarak güzel bir ekip oluşturma hedefinde olduklarını belirtti.

Kentte kurulacak olan Gastronomi Köyü için kolları sıvadıklarını ifade eden Erkan, "Gastronomi kenti Hatay'ın tüm aşçı ve şeflerini tek çatı altında toplamayı hedefliyoruz. Hatay'ın lezzetlerini tanıtmaya yönelik de workshop organizayonlarımız devam ediyor. Kentin 15 ilçesine yaydığımız etkinliklerde, yörenin lezzetlerini gelecek nesillere aktarma adına eğitimler veriyoruz." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hataylı aşçılar EXPO 2021'e hazırlanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Yukatel Denizlispor'da Robert Prosinecki dönemi sona erdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Son Dakika: Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "Tetanos-Difteri" kullanıma hazır 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek