Hatim-Der'den Konser - Son Dakika

Hatim-Der'den Konser

17.02.2012 15:00
Hatim-Der'den Konser, System.String[]

Hatay İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (HATİM-DER) tarafından konser düzenlendi.(EHAD) Hatay Temsilcisi Rıza Ateş'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Hatay İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (HATİM-DER) tarafından konser düzenlendi.

Antakya Meclis Kültür Salonunda düzenlenen konser, Evrensel Hafızlar Derneği

(EHAD) Hatay Temsilcisi Rıza Ateş'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

HATİM-DER Başkanı Mehmet Yolcu, yaptığı konuşmada, dernek olarak 20 üniversite öğrencisine burs verdiklerini ve 80 imam hatip öğrencisine yönelik mesleki yeterlilik kursu açtıklarını belirterek, "Dinlerin buluştuğu, insanların kardeşçe yaşadığı bir şehir olarak gurur duyduğumuz ve inanç turizminde dünyada sayılı şehirlerden biri olan Hatay'ımızda bir ilahiyat fakültesinin olmaması büyük bir eksikliktir. Bu sebeple ilimizde acilen ilahiyat fakültesinin açılması gerekmektedir. Bu konuda Rektörümüzün gayret göstereceğine inanıyoruz" dedi.

Derneğin faaliyetlerini anlatan Yolcu, konserin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yolcu'nun konuşmasının ardından sahne alan Hasan Sağındık, okuduğu şiirlerle davetlilere keyifli saatler yaşattı.

Şair Ali Parlak'ın şiirleriyle devam eden programa MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Antakya Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Yelkaya, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli, MHP Merkez İlçe Başkanı Fedai Yücedal ile çok sayıda vatandaş katıldı.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hatim-Der'den Konser - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak İmamoğlu, koronaya yakalanmadan iki gün önce apandisit ameliyatı olmuş Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü