Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti - Son Dakika

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

23.03.2021 13:22

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a geldi. Yağmurlu havaya yakalanan yüzlerce leylek, İstanbul'un bir çok noktasında mola verdi.

Güneyden kışı geçiren leyleklerin, Avrupa ve Asya'nın kuzey ülkelerine dönüş yolculuğu başladı. Leyleklerin göç güzergahında bulunan İstanbul'un semalarında binlerce leylek belirdi.

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

ÇİMENLİK ALANLARA KONDULAR

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü ve Arnavutköy Bolluca'da yüzlerce leylek çimenlik alanlara kondu.
Çok sayıda leylek de Sultangazi mevkii TEM Otoyolu kenarında mola verdi. TEM Otoyolu kenarınki yeşil alana inen leylekler, bir süre dinlendikten sonra öğle saatlerinde yeniden yola çıktı.

Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti

İSTANBUL 1 MİLYON LEYLEĞİN GÖÇ GÜZERGAHINDA

Leylek sürüsünün mola verdiği yerden yeniden göç etmeye başladığı anlar havadan görüntülendi. Her yıl 1 milyona yakın leyleğin göç güzergahı üzerinde yer alan İstanbul'un çeşitli noktalarında leylek sürülerine rastlamak mümkün. Havada süzülen ve dinlenmek için konan yüzlerce leylek beyaz ve siyah kanatlarıyla görsel şölen oluşturuyor.

YORUMLAR (1)
500
Operasyonlar devam ediyor! İstanbul'da son bir hafta içinde 17 bin 116 düzensiz göçmen yakalandı Operasyonlar devam ediyor! İstanbul'da son bir hafta içinde 17 bin 116 düzensiz göçmen yakalandı İstanbul'da bir haftada 17 bin göçmen yakalandı İstanbul'da bir haftada 17 bin göçmen yakalandı Yabancı uyruklu kişilere sahte belgelerle oturma ve çalışma izni sağlayan yabancı uyruklu şüpheli yakalandı Yabancı uyruklu kişilere sahte belgelerle oturma ve çalışma izni sağlayan yabancı uyruklu şüpheli yakalandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Baharın müjdecisi leylekler İstanbul'a akın etti - Son Dakika


Advertisement