Son Dakika Haberleri: Havalandırma Boşluğuna Düşen Yavru Kediyi Afad Kurtardı

Havalandırma Boşluğuna Düşen Yavru Kediyi Afad Kurtardı

3 gün önce

Denizli'de bir apartın havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince bulunduğu yerden çıkarıldı.

Denizli'de bir apartın havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince bulunduğu yerden çıkarıldı.

Pamukkale ilçesi Siteler Mahallesi 6258 Sokak'ta bulunan bir apartta yaşayanlar, sokak kedisinin havalandırma boşluğuna düştüğünü fark etti.
Bir süre kendi çabalarıyla kediyi düştüğü yerden çıkarmaya çalışan apart sakinleri, başarılı olamayınca durumu AFAD ekibine bildirdi.
Ekipler önce apartın çatısına çıkarak kedinin bulunduğu yeri belirlemeye çalıştı.
Daha sonra birinci kattaki daireye giren ekipler, banyo duvarını matkapla delerek kamera yardımıyla kedinin yerini saptadı.
AFAD ekipleri yaklaşık 4 gündür havalandırma boşluğunda olduğu belirtilen kediyi yarım saatlik çalışmayla kurtardı.

Kediye ilk müdahaleyi Milli Parklar Şube Müdürlüğü veteriner hekimleri yaptı. Apart sakinleri üzerine yapıştırıcı bulaştığı görülen yavru kediyi şırınga yardımıyla sütle besledikten sonra veteriner hekime teslim etti.

Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Temime Kumova ise kediyi kurtaran AFAD ekiplerine teşekkür ederek, kediyi tedavisinin ardından apart sakinlerinden bir öğrencinin sahipleneceğini söyledi.ABD'nin Tehdidine İran'dan Sert Tepki: O Çağ Kapandı, Siz Kim Oluyorsunuz! ABD, İran'ı Açıkça Tehdit Etti: Tarihteki En Güçlü Baskı ve Yaptırımla Ezeceğiz

İşte AK Parti'de Liste Dışı Kalan 147 Milletvekili CHP'nin Listesinde Son Dakika Değişikliği: 2 Vekil Yeniden Seçilecek Sıradan Aday Gösterildi