Son Dakika Haberleri: "Havalar Soğuyor, Çocuğunuzu Mevsimine Göre Besleyin"

"Havalar Soğuyor, Çocuğunuzu Mevsimine Göre Besleyin"

10 yıl önce

Uzmanlar, Okul Çağındaki Çocukların Beslenmesinin Özellikle Zihinsel Fonksiyonları Güçlendirmek ve Dolaşım Sistemini Güçlendirmek Açısından Önem Taşıdığını Söyledi. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Özcan, "Havalar Soğuyor, Çocuklarınızı Mevsimine Göre Besleyin.

Uzmanlar, okul çağındaki çocukların beslenmesinin özellikle zihinsel fonksiyonları güçlendirmek ve dolaşım sistemini güçlendirmek açısından önem taşıdığını söyledi.


Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Özcan, "Havalar soğuyor, çocuklarınızı mevsimine göre besleyin. Peynir, süt, yoğurt, balık, tavuk, sığır eti, kuru baklagiller, meyve, sebze gibi gıdalar, beslenmenin temel taşlarını oluşturur." uyarısında bulundu. Bu gıdaların eksikliğinin iştah azalması, sindirim bozukluğu, baş ağrısı, ağız içi yaralar, kansızlık, uyku bozukluğu gibi sorunlara yol açabileceğini belirtti.


Uzm. Dr. Özcan, "Çocukların beslenmesini mevsimlere göre düzenlemek onları hastalıklardan koruma manasına geliyor. Özellikle okula giden çocukların mevsimlere göre düzenlemek büyük önem taşımaktadır. Havaların dsoğumaya başladığı sonbaharda, çocukların vücut direncini artıracak gıdaların tercih edilmesi gerekir. Bugünlerde meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmeli. Portakal, mandalina, greyfurt, limon gibi meyvelerle, taze fasulye, ıspanak, maydanoz, domates, patates, sivri biber, salatalık gibi sebzeler tercih edilmesini istiyoruz." dedi.Haber Yayın Tarihi: 03.10.2010 02:08 Kaynak: CHAVergi cezalarında uzlaşmayla indirim
Tarım Bakanlığı'nın kara listesindeki bu çikolata ve içeceklere dikkat İYİ Parti İlçe Başkanlığı'ndan Bahçeli hakkında skandal paylaşım