Havsa'da Ayçiçeği Tohumu Tanıtıldı - Son Dakika

Havsa'da Ayçiçeği Tohumu Tanıtıldı

18.02.2012 15:40
Havsa'da Ayçiçeği Tohumu Tanıtıldı, System.String[]

Edirne'nin Havsa ilçesinde ayçiçeği tohumu tanıtıldı.

Edirne'nin Havsa ilçesinde ayçiçeği tohumu tanıtıldı.

Havsa Ziraat Odası ile May Tohumculuk işbirliği ile ilçedeki çiftçilere yönelik ayçiçeği tohumu tanıtım semineri yapıldı.

Havsa Ziraat Odası Başkanı Muammer Şimşek, seminerde yaptığı konuşmada, çiftçilerin daha verimli ürün yetiştirerek ekonomilerine katkı sağlamak için farklı firmaların yetkililerini ilçeye getirerek tanıtımlar yaptıklarını belirtti.

Şimşek, Aralık ve Ocak aylarında farklı ürün gruplarında seminerler düzenleyerek çiftçilerin daha bilinçli bir tarım yapmaya yönlendirdiklerini kaydetti.

May Tohumculuk Bölge Müdürü Dinçer Kaykıoğlu ile Teknik Destek Mühendisi Türker Arda ise Olivia, Maksimus ve Reyna Ayçiçeği tohumlarının Trakya ve Türkiye'deki tarım alanlarında ekilmesi ve yüksek verim alınması için neler yapılması gerektiği konularında bilgi verdi.

Seminere, Havsa Yağlı Tohumlar Müdürü Ersoy Pelvan, Ziraat Odası yöneticileri, mahalle ve köy Muhtarları ile çiftçiler katıldı.

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Havsa'da Ayçiçeği Tohumu Tanıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici