Havza'da Sakal-ı Şerif Kadir Gecesi'nde ziyarete açıldı - Son Dakika

Havza'da Sakal-ı Şerif Kadir Gecesi'nde ziyarete açıldı

28.04.2022 09:09
Havza'da Sakal-ı Şerif Kadir Gecesi'nde ziyarete açıldı

Samsun Havza ilçesinde Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i, Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açıldı.

Samsun Havza ilçesinde Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'i, Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açıldı.

Kaplıcalar mevkisinde bulunan ve 1296 yılında Yörgüç Paşazade Mustafa Bey tarafından inşa ettirilen Yörgüç Paşazade Mustafa Paşa Camisi'nde muhafaza edilen Sakal-ı Şerif, dualar ve salavatlar eşliğinde cami imamı Fahrettin Gündüz tarafından ziyarete sunuldu.

Sakal-ı Şerif'i ziyarete eden Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir de vatandaşlara tatlı ikram ederek Kadir Gecesi'ni tebrik etti.

Özdemir, kardeşliğin ve güzelliğin öğütlendiği, dostluğun, merhametin ve muhabbetin övüldüğü, ayrılığın, nifakın, dargınlığın ve küslüğün reddedildiği bu gecenin herkes için ilahi bir nimet olduğunu kaydetti.

Sakal-ı Şerif ziyareti sabah namazına kadar devam etti.

YORUMLAR
500
Silahlı yaralama şüphelisi tutuklandı Silahlı yaralama şüphelisi tutuklandı Samsun'da 15 yaşındaki kız 45 gündür kayıp Samsun'da 15 yaşındaki kız 45 gündür kayıp Son dakika haber! Traktör istinat duvarına çarptı: 1 yaralı Son dakika haber! Traktör istinat duvarına çarptı: 1 yaralı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Havza'da Sakal-ı Şerif Kadir Gecesi'nde ziyarete açıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement