Son Dakika Haberleri: Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı

Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı

2 yıl önce

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Havza'da ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine test ve ölçüm yapıldı.

Havza'da Sportif Yetenek Taraması Yapıldı, System.String[]

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Havza'da ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine test ve ölçüm yapıldı.


Havza Spor Salonu'nda gerçekleştirilen uygulama kapsamında üçüncü sınıfta eğitim gören 416 öğrenciye sportif test ve ölçümler yapıldı.


Kaymakam Metin Yılmaz da katıldığı tarama testlerinde uygulama hakkında ilgililerden bilgi aldı.


Yılmaz'a tarama testleri ile ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, proje ile geleceğinin yetenekleri ve olimpiyatlara katılacak sporcuların seçilmesini kolaylaştırmayı amaçladıklarını anlattı.


Yılmaz da projenin önemine işaret ederek, "Yapılacak testler ile öğrencilerimiz en uygun spor dallarına yönlendirilecek ve yeteneklerini erken yaşta fark edebileceğiz. Böylelikle ülke genelinde sportif başarılar artacaktır. Hem ulusal hem de uluslararası başarıların artmasında etkin olacak bir proje. Havza olarak amacımız sadece üçüncü sınıflar değil, testleri dört ve beşinci sınıflarda da uygulamak." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 01.06.2018 06:02 Kaynak: AA42 yaşındaki şarkıcı Tuğba Ekinci, art arda mayolu pozlarını paylaştı
Denize giren Zehra Çilingiroğlu, bikinisinin azizliğine uğradı Devlet Bahçeli'nin çağrısı üzerine 19 kişi İYİ Parti'den istifa etti