Havza TSO'dan istihdam çalışmaları - Son Dakika

Havza TSO'dan istihdam çalışmaları

20.04.2020 17:16
Havza TSO'dan istihdam çalışmaları, System.String[]

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından istihdamı artırmaya yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Havza'dan 50 kadına iş imkanı sağlandı.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından istihdamı artırmaya yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Havza'dan 50 kadına iş imkanı sağlandı.

Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren İdeal Lojistik çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İdeal Çanta Fabrikası'nda istihdam edilecek 50 kadın işçi için Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde bilgilendirme yapıldı.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takılarak ve sosyal mesafe korunarak düzenlenen bilgilendirmede firma yetkisi Şenol Yıldız, firma olarak salgın nedeni ile yaşanan zor günlerde üzerlerine düşeni yapmak adına çalıştıklarını belirtti.

Yıldız, "Bizim çalışacak eleman ihtiyacımız var. Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın girişimleri ile işe alacağımız işçilerden 50 kişilik bir kontenjanı Havza'ya ayırdık. Yapılacak değerlendirmelerin ardından belirlenecek 50 bayan kardeşimizin sigorta girişleri hem yapılarak işbaşı yaptırılacak." dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar tüm çabalarının ilçe ekonomisine katkıda bulunmak olduğunu belirterek, "Yaşanan zor süreçte çalışmak, ailelerine destek olmak isteyen bayanlarımız için bir imkan oluştu. Bu zor günlerde işçi alarak ülkemize destek veren değerli firma yetkililerimiz girişimlerimiz neticesinde ilçemize 50 kontenjan ayırdılar. İnşallah bayanlarımız birkaç gün içinde sigortalı olarak işe başlayacaklar. İşe başlayacak tüm bayanlarımıza hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Bilgilendirme sonrası iş başvurusu yapmak isteyen kadınladırın başvuruları alındı.

Bilgilendirme toplantısına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve firma yetkilileri katıldı.

Havza TSO'dan istihdam çalışmaları
Havza TSO'dan istihdam çalışmaları

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Havza TSO'dan istihdam çalışmaları - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor 00:29 Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor İhanete uğrayan Sevda Erginci'den eski sevgilisi Yılmaz Kunt'a manidar gönderme 00:10 İhanete uğrayan Sevda Erginci'den eski sevgilisi Yılmaz Kunt'a manidar gönderme Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici 22:43 Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici
Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu 22:38 Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı 22:21 Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz 20:57 PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz
Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler 17:35 Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler Alevi ve Bektaşi derneklerinden İBB'ye festival ismi tepkisi: Eğlence programına bu isim koyulmaz 17:12 Alevi ve Bektaşi derneklerinden İBB'ye festival ismi tepkisi: Eğlence programına bu isim koyulmaz
Advertisement