Hayal Kahvesi Shining Stars Dört Yeni Turne ile Türkiye Yollarında - Son Dakika

Hayal Kahvesi Shining Stars Dört Yeni Turne ile Türkiye Yollarında

19.03.2014 10:48
Hayal Kahvesi Shining Stars Dört Yeni Turne ile Türkiye Yollarında, System.String[]

Türkiye'nin en yeni eğlence konsepti Hayal Kahvesi Shining Stars, Nisan ve Mayıs aylarında sırasıyla Azam Ali & Niyaz, Radio Moscow, The Wanton Bishops ve Oi Va Voi'u ağırlıyor.

Hayal Kahvesi Shining Stars, dünyanın farklı coğrafyalarının müziğini, festival coşkusuyla birleştirip 22 yıldır eğlencenin adresi olan Hayal Kahvesi sahnelerine taşıyor. Hayal Kahvesi Shining Stars'ın Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen ilk iki ayağında Dubioza Kolektiv'in Balkan ve Che Sudaka'nın Latin esintili sahne performanslarıyla renklenen İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana ve Mersin'in ardından dört ayrı müzik tarzı yine şehirler boyu yola çıkıyor.

Nisan'da Üç Turne

Nip/Tuck, True Blood ve Crossing Over gibi çok izlenen TV serilerine ve The Matrix, Prince of Persia, Thor - The Dark World filmlerine yaptığı müziklerle de tanınan; Amerika ve İran kültürünün şahane buluşması Azam Ali ve Niyaz 2 - 12 Nisan arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana ve Mersin'de sahne alıyor.

2013'te Rock'n Coke keşif sahnesinde kitleyi kendine hayran bırakan ve pürüzsüz bir rock sound'un tadını yakalatan Radio Moscow ise 15-17 Nisan arası Ankara-İzmir-İstanbul performansları gerçekleştirirken Hayal Kahvesi Shining Stars'da Nisan ayının son sürprizi The Wanton Bishops oluyor. Armonika, gitar ve klavyesiyle beraber grubun solistliğini üstlenen Nader ile gitar, banjo ve back vokalde ona eşlik eden Eddy'den oluşan blues/garaj rock grubu The Wanton Bishops, Beyrut'un havasını 22-30 Nisan arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin ve Adana'ya taşıyor.

Kapanış Oi Va Voi'la

İsimlerini Yidiş kökenli ve anlamı "Aman Tanrım" olan bir ünlemden alan İngiliz müzik grubu Oi Va Voi, yaz sezonuna girmeden hemen önce Hayal Kahvesi Shining Stars turnelerinin kapanışını yapıyor. Şarkıları drum'n bass, ska, trip hop, soul ve geleneksel Balkan tınılarıyla yüklü Oi Va Voi 24-31 Mayıs tarihleri arasında İzmir, Bursa, Adana, Mersin, Gaziantep ve iki ayrı gece İstanbul'da Türkiye'deki dinleyicileri ile arasındaki bağı kuvvetlendirmeye geliyor.

Hayal Kahvesi Shining Stars Nisan - Mayıs Programı
Azam Ali & Niyaz
2 Nisan Çarşamba: Hayal Kahvesi Görükle, Bursa
3 Nisan Perşembe: Hayal Kahvesi Ankara
7 Nisan Pazartesi: Hayal Kahvesi Adana
8 Nisan Salı: Hayal Kahvesi Mersin
9 Nisan Çarşamba: Hayal Kahvesi Gaziantep
11 Nisan Cuma: Hayal Kahvesi Performans, İzmir
12 Nisan Cumartesi: Hayal Kahvesi Beyoğlu

Radio Moscow
15 Nisan: Hayal Kahvesi Ankara
16 Nisan: Hayal Kahvesi Performans, İzmir
17 Nisan: Hayal Kahvesi Beyoğlu

The Wanton Bishops:
22 Nisan: Hayal Kahvesi Beyoğlu
23 Nisan: Hayal Kahvesi Ankara
24 Nisan: Hayal Kahvesi Performans, İzmir
28 Nisan: Hayal Kahvesi Gaziantep
29 Nisan: Hayal Kahvesi Mersin
30 Nisan: Hayal Kahvesi Adana

Oi Va Voi
24 Mayıs: Hayal Kahvesi Performans, İzmir
25 Mayıs: Hayal Kahvesi Görükle, Bursa
27 Mayıs: Hayal Kahvesi Adana
28 Mayıs: Hayal Kahvesi Mersin
29 Mayıs: Hayal Kahvesi Gaziantep
30 Mayıs: Hayal Kahvesi Beyoğlu
31 Mayıs: Hayal Kahvesi Beyoğlu

Hayal Kahvesi Shining Stars Dört Yeni Turne ile Türkiye Yollarında

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Hayal Kahvesi Shining Stars Dört Yeni Turne ile Türkiye Yollarında - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Çin'in "Koronavirüsün çıkış noktası Vuhan değil" iddiasına DSÖ'den yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Tayvan parlamentosunda milletvekilleri birbirlerine bağırsak attı Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü