"Hayalimiz Mogan Üniversitesi" - Son Dakika

"Hayalimiz Mogan Üniversitesi"

17.02.2012 14:32

Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Mogan ismiyle bir üniversite kurulması için girişimlerinin sürdüğünü açıkladı.

Ankara'nın en büyük metropol ilçesi olan Gölbaşı, birçok üniversite kampüsüne ev sahipliği yapıyor ama özlemi Mogan Üniversitesi.

Ankara'nın en büyük metropol ilçesi olan Gölbaşı, birçok üniversite kampüsüne ev sahipliği yapıyor ama özlemi Mogan Üniversitesi. Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Mogan ismiyle bir üniversite kurulması için girişimlerinin sürdüğünü açıkladı.

Gölleriyle, doğasıyla, verimli topraklarıyla, sıcak kanlı insanlarıyla nadide bir ilçede görev yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, ilçeye vizyon kazandırmak adına yola çıktıklarını, bunun için de gecesini gündüzüne katarak çalıştığını bildirdi.

GÖLBAŞI, EĞİTİM KAMPÜSÜ

Gölbaşı'nda eğitim hizmetleri konusunda değerlendirmelerde bulunan Başkan Yakup Odabaşı, şunları söyledi:

"Sadece üniversiteleriye değil kolejleriyle ve liseleriyle Gölbaşımız bir eğitim kampüsü. İki büyük üniversitemiz Ankara ve Gazi Üniversitesi'nin kampüsleri ilçemizde bulunuyor. Polis Akademisi ilçemiz sınırları içinde. Ayrıca özel Atılım Üniversitesi de Gölbaşı'nda. Özel Ufuk Üniversitesi'nin de temelleri atıldı ve önümüzdeki yıllarda devreye girecek. Bu üniversitelerimizi yenilerinin de takip edeceğini düşünüyorum. Ancak önemli hayalimiz yekpare bir Mogan Üniversitesi kurulmasıdır. Bunu her fırsatta devletin yetkililerine söylüyoruz. Mogan Üniversitesi'nin kurulmasını çok arzu ediyoruz. Bu hayalimizin gerçekleşeceğini de ümit ediyorum."

 Hayalimiz Mogan Üniversitesi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Hayalimiz Mogan Üniversitesi' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi