Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje - Son Dakika

Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje

18.12.2018 18:25

- Hayalleri gerçeğe çeviren projeBURSA - İnegöl Belediyesi, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürecek çalışmalarda kullanılmak üzere atıkların toplanacağı billboard uygulamasını hayata geçirdi.

- Hayalleri gerçeğe çeviren proje

BURSA - İnegöl Belediyesi, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürecek çalışmalarda kullanılmak üzere atıkların toplanacağı billboard uygulamasını hayata geçirdi.

Temizlik konusunda hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken İnegöl Belediyesi, yeni bir projeiyi daha hayata geçirdi. Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi bünyesindeki Sıfır Atık ve Hayal Atölyesi'ni destekleyecek billboard çalışması uygulamaya geçti. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir billboard, üzeri bilgilendirici tasarımla süslenerek, alt bölümünde de kağıt, plastik ve ahşap atıkların atılacağı pota şeklinde atık toplama alanı olarak düzenlendi. Bu billboard ile bir yandan çevre temizliği ve atıkların tasnifine önemine dikkat çekilirken, aynı zamanda toplanan atıklar da Sıfır Atık Hayal Atölyesi'nde çocuklar tarafından yeni birer nesneye dönüştürülecek.

Belediye Başkanı Alper Taban, sıradan çalışmaların fazla ilgi çekmediğini dile getirerek, "Engelsiz Sıfır Atık Projesinin devamı durumundaki bir proje için bir araya geldik. Burada bir süre önce arkadaşlarımız cadde üzerinde bir saatte toplanan çöpleri billboardlarda sergilemişlerdi. Bu da ülke sathında haber kanallarında ciddi yer bulmuştu. Sıradan çalışmalar çok fazla bir anlam ifade etmiyor, dikkat çekmiyor. Şehrimizdeki basit çöplerimizi atarken, atılanların bir şekilde değerlendirildiği, ekonomiye kazandırıldığı bir ortam arzu ediyoruz. Gördüğünüz gibi atılan plastikler, kağıtlar, ahşaplar Hayal Atölyesi'nde çocuklarımız tarafından üretilecek oyuncaklara dönüşebiliyor. Sıfır atık, aslında sıfır maliyetle yeni bir değer kazanmış oluyor. Çocuklarımızın hayal dünyasında sınır yok, bu atıklar farklı farklı hayallere dönüşebiliyor" dedi.

Taban, açıklamasının ardından ilk atıkları da atarak vatandaşları projeye destek vermeye davet etti.

Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje
Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje
Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje
Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hayalleri Gerçeğe Çeviren Proje - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Juventus, Merih Demiral için 60 milyon euronun altındaki teklifleri kabul etmeyecek Denize düşen talihsiz adama koronavirüs nedeniyle kimse 'yardım eli' uzatmadı Kilogram fiyatı 130 liraya yükselen ıhlamurda satış patlaması yaşanıyor 61 yaşındaki kırtasiyeciden 13 yaşındaki kız çocuğuna iğrenç mektup Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi