Hayalleri İçin Dalıyorlar - Son Dakika

Hayalleri İçin Dalıyorlar

02.01.2012 09:40
Hayalleri İçin Dalıyorlar

Erzurum'da çoğu bilim insanı olmak üzere 19'u erkek, 1'i bayan toplam 20 kişi dalgıçlık eğitimi aldı.

Erzurum, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Muhammed Atamanalp ile araştırma görevlisi Tuğçe Şensurat'ın hazırladığı, 'İçsularda Turizm ve Hizmet Amaçlı Dalış Eğitim adlı proje kapsamında çoğu bilim adamı olmak üzere 19'u erkek, 1'i bayan toplam 20 kişiye dalgıçlık eğitimi verildi.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUDAKA) 15 bin liralık maddi destek ile dalgıçlık eğitimi almak isteyen 20 kursiyere Ankara ve Antalya'dan gelen eğitmenler tarafından Su Ürünleri Fakültesi'nin dersliklerinde terorik, Atatürk Üniversitesi sosyal tesisler havuzunda ise dalış eğitimleri veriliyor.

Aralarında akademisyen, polis ve öğrencinin bulunduğu kursiyerler, 6- 9 Ocak tarihlerinde Antalya'nın Kemer ilçesinde açık deniz dalışlarına katılacak. Derslerin ve dalışların çok zevkli ve heyecanlı geçtiğini söyleyen kursiyerler açık denizde dalacakları günü merakla beklediklerini söyledi.

Hayalleri İçin Dalıyorlar
Hayalleri İçin Dalıyorlar
Hayalleri İçin Dalıyorlar

Kazada ölen üniversiteli Zeynep ve Nezahat, mezuniyet töreninde unutulmadı Kazada ölen üniversiteli Zeynep ve Nezahat, mezuniyet töreninde unutulmadı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hayalleri İçin Dalıyorlar - Son Dakika


Advertisement