Hayat Eve Sığar Uygulamasına Yeni Özellik Geldi - Son Dakika

Hayat Eve Sığar Uygulamasına Yeni Özellik Geldi

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik. Artık koronavirüs hastası biri ile temas ettiyseniz uygulama sizleri uyaracak.

Hayat Eve Sığar Uygulamasına Yeni Özellik Geldi, System.String[]

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni bir özellik. Artık koronavirüs hastası biri ile temas ettiyseniz uygulama sizleri uyaracak.


Hayat Eve Sığar Uygulaması Güncellendi


Seyahat izni için gereken HES kodu bildiğiniz üzere Hayat Eve Sığar uygulamasından kolayca alınabilmekteydi. Şimdi uygulamaya yepyeni bir özellik daha entegre edildi. Covid-19 tanısı konmuş bir hasta ile temas etmeniz halinde uygulama sizlere bilgi verecek.


Geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile de uygulamaya yoğunluk haritası eklenmişti. Koronavirüsün hangi bölgelerde yoğun olduğu uygulama içerisinde bulunan haritadan görülebiliyor. Hemen aşağıda yer alan bağlantıdan Hayat Eve Sığar Uygulaması'nı cihazlarınıza indirebilirsiniz.


Koronavirüste Son Durum


21 Mayıs itibari ile Türkiye'de toplam vaka sayısı 153.548 oldu. Toplam can kaybı ise 4.249'a yükseldi. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısının 820, toplam entübe hasta sayısının ise 424 olduğu duyuruldu. Toplam iyileşen hasta sayısı 114.990 olarak açıklandı. Toplam test sayısının 1.729.988 olduğu paylaşıldı.


Artan test sayısına rağmen pozitif çıkan vaka sayısı öngörüldüğü seviyede seyrediyor. Destek tedavisine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalıyor. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe. https://t.co/RVlhe7786O pic.twitter.com/A0OKZYOMsG

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) May 21, 2020

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Cem Uzan torun sahibi oldu Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Seda Sayan, tanıştığı erkeklerden neden T.C numarası istediğini anlattı 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Genç milyarder, yatak pozlarıyla milyonları kendine hayran bıraktı Sadece sosyal medya paylaşımlarından aylık 600 bin lira kazanıyor Acun Ilıcalı, Darülaceze sakinlerine bir kamyon çikolata gönderdi Haluk Levent ile Mahsun Kırmızıgül, Twitter'da gençlik fotoğraflarını yarıştırdı Çıplak pozlarıyla bir döneme damga vuran mankenden buruk bayram mesajı