Hayat TV Dayanışma Yemeği - Son Dakika

Hayat TV Dayanışma Yemeği

18.02.2012 15:05
Hayat TV Dayanışma Yemeği, System.String[]

Harbiye Belediyesinde bulunan Grand Boğaziçi Otel'de Hayat Televizyonu ile dayanışma yemeği düzenlendi.

Önceki gün Antakya'nın Harbiye Belediyesinde bulunan Grand Boğaziçi Otel'de Hayat Televizyonu ile dayanışma yemeği düzenlendi. AKP Hükümeti tarafından emeğe ve emek örgütlerine yönelik saldırıların azıya alındığı bu dönemde kendi televizyonlarını yalnız bırakmayan emekçiler, etkinliğe kalabalık katılarak desteklerini yinelemiş oldular. Nazım'dan okunan şiirlerle açılışı yapılan geceye Günlük İşçi Gazetesi Evrensel'in yazı işleri müdürü Fatih Polat'ın konuşmasıyla devam edildi. Yaptığı konuşmaya Antakya Valiliğinin, demokratik kitle örgütleri, sendikalar, Halkların Demokratik Kongresi bileşenleri ve siyasi örgütlerin 19 Şubat'ta yapacağı " Suriye'ye Emperyalist Müdahaleye Son " başlıklı mitingin iptal edilmesini sert bir dille eleştirdi. Polat, ilin huzur ve güven ortamının bozulmasına nedeni olacağı gerekçesiyle alınan yasak kararını kınadı ve şunları ifade etti:

"Burada düzenlenecek "Ortadoğu ve Suriye'ye emperyalist müdahaleye son mitingi"nden kaynaklı olarak burada kimsenin rahatsız olacağını sanmıyorum. Bu mitingden Antakyalılar ve buradakiler değil, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun huzuru bozulacaktır. Bu tabi aslında bu yasağın kendisi bile eğer yaşasaydı Aziz Nesin'e yeni bır öykü konusu oluştururdu. Gerçekten de Aziz Nesinlik bir yasakla kaşı karşıyayız. Ve bu eylem kararını alan kitle örgütleri, sendikalar, odalar ve siyasi partilerin aynı tarihte aynı yerde kitlesel bir basın açıklaması yapacağını biliyorum. Ve bu açıklama bir miting gücünde gerçekleşmeli diye düşüyorum."

Fatih Polat bugün Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek şunları vurguladı: "Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Ve bizi belki bu salonda tüm masaları dolduracak kadar kalabalık olarak bir araya getiren neden de şuan Türkiye'nin gündemiyle doğrudan ilgilidir. Pek çok değerli, yazar bilim insanı, siyasetçi, değerli seçilmiş belediye başkanı, milletvekili ceza evinde. Örneğin gazetemizin ve Özgür Gündem'in yazarı olan Ragıp Zarakolu, Masa Üstüne konuk aldığımız Büşra Ersanlı, Silivri'de tutuklu bulunan Ahmet Şık, Nedim Şener ve başka gazeteci meslektaşlarımız var. Türkiye gerçekten eleştirenler ve muhalefet edenler açısından büyük bir cezaevine dönüştürülüyor. Evrensel ve Hayat TV yayıncılığı doğruları dillendiriyor. Suriye hemen yanı başımızda ve bugün Suriye'nin bir emperyalist abluka altında olduğunu görüyoruz. Bu doğrudan hem Suriye'ye ve Ortadoğu halklarının geleceğine, kaderine ve barışına yönelik planlanmış bir saldırıdır. "

"Sadece Evrensel Ve Hayat Televizyonuna değil aynı zamanda yerelin sesi olan Harbiye Gazetesine de sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Polat, 20. Sayısını çıkaracak olan Harbiye gazetesinin kitle örgütlerince de sahiplenilmesi gerektiğinin altını çizdi ve sözlerini şu şekilde sonlandırdı: Türkiye'nin özgür yarınları için, Ortadoğu'nun emperyalist müdahalelerden kurtulması için, Antakya'nın, Suriye'nin kendi kaderini kendi özgür elinde tutabilmesi için bizim yan yana gelmemiz gerekiyor. Biz bir arada daha güçlüyüz."

Yeşil Pınar Belediye Başkanı Malik Kılınç, Antakya Eğitim-Sen Yöneticileri, Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), Sağlık Emekçiler Sendikası (SES), Alevi-Bektaşi Kültür Derneği, Anadolu Kültür Araştırma Derneği (AKA-DER), Kuzeytepe Çiçek Ailesi, Harbiye Gazetesi yönetici ve yazarları, ABAKÜS Eğitim Kültür Derneği, Emek Partisi Antakya İl İlçe üye ve yöneticileri, , Emek Partisi GYK üyesi Halil İmrek'in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli atıldı.

Hayat Televizyonu ve Evrensel Gazetesinin yayıncılık anlayışının slayt gösterisiyle anlatıldığı etkinlikte, Mehmet Fazıl Karasu ile Okan Karataş ve Fatih Demirel sahne aldı. Halaylar ve türkülerle geçen gecede emekçiler bir araya gelmenin keyfini yaşadılar., Berfin Özsoy ve Ekin Özsoy kardeşlerin de şarkılar söyleyerek zenginleştirdiği geceyi, Nursel Özsoy'da Kürtçe şarkılar söyleyerek renklendirdi.

Hayat TV Dayanışma Yemeği

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Hayat TV Dayanışma Yemeği - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı