Hayatı da Ölümü Gibi Ağaçların Arasında Geçmiş - Son Dakika

Hayatı da Ölümü Gibi Ağaçların Arasında Geçmiş

19.02.2012 14:20
Hayatı da Ölümü Gibi Ağaçların Arasında Geçmiş, System.String[]

Adana'da kafasına ağaç düşerek hayatını kaybeden 63 yaşındaki kadının, 47 yıl boyunca eşiyle ağaç kesim işlerinde çalışarak geçimini sağladığı öğrenildi.

Adana'da kafasına ağaç düşerek hayatını kaybeden 63 yaşındaki kadının, 47 yıl boyunca eşiyle ağaç kesim işlerinde çalışarak geçimini sağladığı öğrenildi.

Geçen hafta merkez Yüreğir ilçesi Eski Baraj Çamlığı'nda kafasına ağaç düşerek ölen Hayriye Boci'nin (63) kocası Ahmet Boci (65), AA muhabirine yaptığı açıklamada, karısı ile 47 yıl boyunca ağaç kesim işinde çalıştıklarını söyledi. Boci, eşinin kesim işlerinde bir erkek kadar maharetli olduğunu belirtti.

Boci, 6 çocuğunun annesi Hayriye Boci'nin hem ağaç kesim işinde hem de ev işlerinde dikkatli ve tedbirli bir kadın olduğunu, ölüm haberini aldığında büyük bir şok yaşadığını bildirdi.

Kesimi yapan kişilerin hatalı davrandığını iddia eden Boci, şunları kaydetti:

"Eşim olay günü kesilmiş ağaç dallarını toplamak için piknik alanına gittiğinde kafasına ağaç düşerek ölmüş. Bizler de ağaç kesim işlerinde yıllarca çalıştık, çalışıyoruz. Kesime başlamadan önce 'Dikkat kesim var, girmek yasak' yazılı levha alarak kesim alanının uzak bir noktasına yerleştiriyoruz. Eşim belki hatalı davranmış olabilir. Ama, birilerinin orada durup vatandaşları uzaklaştırması gerekiyor. Bizler kesim yaparken vatandaşları uyarıyoruz. İşimiz tamamen bittiğinde kalan dalları toplayabilirler. Bunlar hiçbir tedbir almadan kesime başlamışlar. Orası insanların piknik yaptığı, dinlendiği bir alan. Bu resmen bir cinayet."

Eşinin ölüm haberini kendisini telefonla arayan hastanedeki görevli polisten öğrendiğini belirten Boci, "Eşimin cep telefonundan aradığını görünce açtım,

'geliyorum, sen yemeği hazırla' dedim. Ancak karşıdaki kişi bana polis olduğunu ve eşimin ağır yaralandığını söyledi. Hastaneye gittiğimde eşim ölmüştü. Çevrede güvenlik önlemi almayan ve olayla ilgisi bulunan kişilerden şikayetçi oldum" dedi.

-"Annem evimizin çınarıydı"-

Hayriye Boci'nin 6 çocuğunun en küçüğü Okan Boci (28) ise annesinin öldüğü yerde çalışma yapanların güvenlik önlemi almadan çalıştığını öne sürdü.

Kendisinin de ağaç kesim işinde çalıştığını ifade eden iki çocuk babası Okan Boci, annesinin ölümüne neden olanlar hakkında tazminat davası açacaklarını kaydetti. Okan Boci, "Annem evimizin çınarıydı. Biz yandık başkaları yanmasın. Bu işi peşini bırakmayacağız. Sorumlulardan, annemin ölümüne sebep olanlara tazminat davası açacağız. Aç kalsam da susuz kalsam da bu işin peşini bırakmayacağım" diye konuştu.

Olayın ardından gözaltına alınan ağaçları kesen işçi M.S.O'nun, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Merkez Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi Eskibaraj Çamlığı civarında 16 Şubat tarihinde, Hayriye Boci (60), taşeron bir firmanın işçileri tarafından park yeri açmak için kesilen ağaçların dallarını topladığı sırada, başka bir ağacın üzerine düşmesi sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı Adana Devlet Hastanesinde kurtarılamamıştı.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hayatı da Ölümü Gibi Ağaçların Arasında Geçmiş - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor