Son Dakika Haberleri: Haydar Aliyev Doğumunun 93. Yılında Anıldı

Haydar Aliyev Doğumunun 93. Yılında Anıldı

4 yıl önce

Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 93. yılında başkent Bakü'de ve ülke genelinde anıldı.

Haydar Aliyev Doğumunun 93. Yılında Anıldı, System.String[]

Azerbaycan'ın ulusal lideri Haydar Aliyev, doğumunun 93. yılında başkent Bakü'de ve ülke genelinde anıldı.


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Haydar Aliyev'in Fahri Hiyaban'da bulunan mezarını ziyaret ederek burada düzenlenen törene katıldı. Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva, diğer aile bireylerinin katıldığı törende Cumhurbaşkanı, babasının mezarına çelenk sundu.


Başbakan Artur Rasizade, Meclis Başkanı Oktay Esedov ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Ramiz Mehdiyev'in de hazır bulunduğu törende Azerbaycan milli marşı seslendirildi.


Resmi törenin ardından Fahri Hiyaban halkın ziyaretine açıldı ve binlerce Azerbaycanlı, Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret ederek çiçek bıraktı.


Sovyetler Birliği döneminde 1969-1982 yıllarında Azerbaycan Komünist Partisi Genel Sekreterliği, bağımsızlık kazanıldıktan sonra 1993-2003 yıllarında Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Haydar Aliyev, ülkede ulusal lider olarak kabul ediliyor. 12 Aralık 2003'te tedavi gördüğü ABD'de hayatını kaybeden Haydar Aliyev, doğum ve vefat yıl dönümlerinde tören ve etkinliklerle anılıyor.

Haber Yayın Tarihi: 10.05.2016 11:37 Kaynak: AASerdar Ortaç, boşandıktan 17 gün sonra Chloe Loughnan ile evlendiğine pişman olduğunu söyledi
Kız çocuklarını istismar eden zanlının üzerinden çıkanlar şoke etti Suriyelilerin kılıç, pala, bıçaklı kavgası kameraya yansıdı: 1 ölü, 7 yaralı