Haydi Kocaeli Kitaba Koş! - Son Dakika

Haydi Kocaeli Kitaba Koş!

12.05.2016 11:38
Haydi Kocaeli Kitaba Koş!, System.String[]

Kocaeliler, 8. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek etkinlikte kitap için koşacak.

Kocaeliler, 8. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek etkinlikte kitap için koşacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent kültürüne yeni bir boyut kazandırmak, spor ile kitap okuma alışkanlığını aynı potada buluşturmak amacıyla bir ilke imza atıyor. 8. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında 15 Mayıs Pazar günü saat 10.00'da 'Kitaba Koş' etkinliği düzenlenecek. Etkinlik; Kocaeli Valiliği ve Türkiye Atletizm Federasyonu desteğiyle gerçekleştirilecek.

15 MAYIS'TA 'KİTAP' İÇİN KOŞACAKLAR

Atletizm Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlenecek etkinliğe katılacaklar 'kitap' için koşacak. İki kategoriden oluşacak etkinliğin yaklaşık 4 kilometrelik 'halk koşusu' etabında tüm katılımcılara üzerinde 'seven, özgür, bilge, saygılı, dürüst, sağlıklı, onurlu, vefalı' gibi değerlerin yazılı olduğu özel tasarımlı tişörtler dağıtılacak. Organizasyon için herhangi bir kayıt ya da başvuru gerekmiyor. Koşuya katılmak isteyenlerin koşu saatinden önce parkurda olmaları gerekecek.

SEKA PARK'TAN BAŞLAYACAK

Halk koşusu; Seka Park alanı içinde saat 10.00'da başlayacak. Salim Dervişoğlu Caddesi'ni takip edecek olan katılımcılar; Marinadan sahile girerek sahil boyunu takip edecek ve Cumhuriyet Köprüsü üzerinden Atletizm Pistine ulaşacak. Atletizm Pisti'nde parkuru tamamlayan tüm katılımcılara ücretsiz kitap hediye edilecek.

KADINA ŞİDDETE VE ÇOCUK İSTİSMARINA SON

Koşu kapsamında Atletizm Pisti'nde Fenerbahçe ve Enka gibi takımların da katılımıyla atletler yine 'kitap' için koşacak. Etkinliğin bu bölümünde 'Kadına şiddete ve çocuk istismarına son' denilecek. Yarışma pistindeki engellerin hizasında toplumun kanayan yaraları; terör, savaş, ırkçılık, kadına şiddet, çocuk istismarı, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların kitap okuyarak aşılacağı mesajı veren panolar yerleştirilecek. Her bir engel aşılarak medeni toplum olgusuna ulaşmanın kitap okumadan geçtiğine dair sosyal farkındalık geliştirilecek.

BU YIL KİTAPLAR HAKKARİ'YE

'Sayfalara Güven' sosyal sorumluluk projesi kapsamında ise parkuru tamamlayan tüm katılımcılara ve atletlere 'Küçük Prens-Saint Exupery, Yürek Dede ile Padişah- Cahit Zarifoğlu, Çocuk Kalbi-Edmondo Amicis, Beyaz Diş- Jack London, Gün Olur Asra Bedel- Cengiz Aytmatov, Çanakkale Hakikatleri-Ulaş Salih Özdemir' kitapları hediye edilecek. Koşuya katılanlar, kendilerine hediye edilen bu kitapları eğer isterlerse alanda konuşlanacak PTT Kargo ile Hakkari Valiliği'ne gönderebilecek. Bunun yanı sıra Kocaeli Kitap Fuarı'na konulacak kitap kumbarasına atılacak kitaplar; Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ildeki okullara gönderilecek.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Haydi Kocaeli Kitaba Koş! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kızılay'dan 'askıda pizza' kampanyası Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Yukatel Denizlispor'da Robert Prosinecki dönemi sona erdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Son Dakika: Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Boşanmak istedi diye çocuklarının gözü önünde karısının boğazı kesti: Daha öldüremedim, nereye?