Hayırsever Öztüre'den Hastaneye Mrg Cihazı - Son Dakika

Hayırsever Öztüre'den Hastaneye Mrg Cihazı

26.07.2013 12:33
Hayırsever Öztüre'den Hastaneye Mrg Cihazı, System.String[]

İzmir'in Bergama ilçesinde yaşayan hayırsever işadamı Mithat Öztüre, Bergama Devlet Hastanesi için 1 milyon 200 bin liraya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) cihazı satın aldı.

İzmir'in Bergama ilçesinde yaşayan hayırsever işadamı Mithat Öztüre, Bergama Devlet Hastanesi için 1 milyon 200 bin liraya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) cihazı satın aldı. Bu cihaz sayesinde hastalar, 110 kilometre mesafede olan İzmir merkezdeki hastanelere sevk edilmekten kurtulmuş oldu. Kısa bir süre önce de yine Öztüre tarafından hastaneye dört katlı ek poliklinik binası yaptırılmış ve hizmete girmişti.

Bergama Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Himmetoğlu, Başhekim Yardımcısı Sadık Doğruer ve hayısever Öztürüre, Kaymakam Ertan Yücel'in makamında düzenlenen törenle MRG cihazı için protokol imzaladı. Burada bir açıklama yapan Kaymakam Yücel, Öztüre'nin eğitim ve sağlık alanlarında ilçeye büyük yatırımları olduğunu belirterek, "Kendisine bu yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah'tan sağlıklı, uzun ömürler diliyorum." dedi. Başhekim Himmetoğlu da, "MRG cihazı, hastanemiz için büyük ihtiyaçtı. Her ay 300 ile 350 civarında hastamızı, Menemen ve Karşıyaka'daki devlet hastanelerine sevk ediyorduk. Bu sıkıntılarımızı giderdiği için kendilerine çok teşekkür ediyorum." diye konuşu. Öztüre'nin daha önce de ek bina yaptırdığını hatırlatan Himmetoğlu, "Her katta bir poliklinik hizmeti verilmek suretiyle hastalarımıza daha faydalı olmaya çalışıyoruz. Diş, çocuk, genel cerrahi, kadın doğum ve endoskopi üniteleri, bu yeni binada hizmet veriyor." açıklamasında bulundu. İşadamı Mithat Öztüre de Başhekim Himmetoğlu'ndan övgüyle söz ederek şunları söyledi: "Çok gayretli bir başhekimimiz var. Bana bu hizmetleri yapmamda vesile oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Allah'ın yardımıyla katkıda bulunmaya çalışıyorum ve çok mutlu oluyorum. Bergama'da kazanıyoruz. Bergamalı vatandaşlarımız için bir şeyler yapabildiysek ne mutlu bizlere. Vatandaşlarımız Allah razı olsun desin, bu bize yeter."

Hayırsever Öztüre'den Hastaneye Mrg Cihazı
Hayırsever Öztüre'den Hastaneye Mrg Cihazı

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Hayırsever Öztüre'den Hastaneye Mrg Cihazı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı Bir kütükle mucize keşif! 160 milyon yıllık fosil ağaç kalıntıları bulundu Ölümüne sebep olduğu adamı değil, aracını kontrol ederek olay yerinden kaçtı SGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı 1 milyon 428 bin oldu Bakan Koca yeni aşamaya geçildiğini duyurdu! 80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyor Mesut Özil'in Fenerbahçe'den 3.8 milyon eurodan daha az kazanacağı kesinleşti Varto'da saniyede 45 litre akan, 39 derece sıcaklıkta su bulundu Başörtüsünü çıkardıktan sonra açılıp saçılan Hanife Gürdal, şimdi de mini etekli pozunu paylaştı