Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor - Son Dakika

Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor

06.01.2012 14:00
Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor, System.String[]

Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesine hayırsever Ayser Eren tarafından yaptırılacak 8 derslikli ilköğretim okulu için Muğla Valiliği'nde protokol imzalandı."Eğitime 100 Yüz Destek Kampanyası" kapsamında Valilik 75.Yıl Toplantı Salonu'nda hayırsever Ayser Eren ile Muğla Valisi Fatih Şahin, arasında 8 derslikli Ayser-Kazım Eren ek derslik inşaatının protokolü imzalandı.

Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesine hayırsever Ayser Eren tarafından yaptırılacak 8 derslikli ilköğretim okulu için Muğla Valiliği'nde protokol imzalandı.

"Eğitime 100 Yüz Destek Kampanyası" kapsamında Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu'nda hayırsever Ayser Eren ile Muğla Valisi Fatih Şahin, arasında 8 derslikli Ayser-Kazım Eren ek derslik inşaatının protokolü imzalandı.

Törende konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin, eğitime yapılan yardımları en güzel işlerin başında geldiğini, hayırseverlerin eğitime yapacakları katkıların ülkenin geleceğine umut olacağını söyledi.

Muğla'da eğitime katkı anlamında insanların hassas olduğunu belirten Şahin,

"Vatandaşlarımız bu konuda çok hassas. Biz burada çok sık okul protokolleri yapıyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor. Hayırseverlerin yaptırdığı derslik kadar devletimiz de yaptırmış. Bu anlamda Muğla olarak çok şanslıyız. Altyapı olarak çok eksimiz yok. Türkiye ortalamasının da üzerindeyiz. Ama daha iyi olması için çaba sarf ediyoruz. Tüm eğitim camiasına çabalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Karabulut ise Ayser Eren'in okul yaptırma düşüncesinin bir kaç yıldır var olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Ayser teyze bizi arayarak okul yaptırmak istediğini söyledi. Kendisi eğitim anlamında eksiği öncelikli yerlerimizi anlattık. Kendisi Bozüyük beldesine yapılmasını istedi. Bozüyük'te 11 derslikli bir ilköğretim okulumuz var. Bunun 5 dersliğini, 5 yıl önce yaptık. Diğer bina ise 1950 yıllarında yapılmış. O binanın yıkılarak yerine 8 derslikli bir ilköğretim okulu yapılmasını uygun gördüler. Okula kendisinin ve rahmetli olan eşinin ismi verildi. Biz de eğitim camiası olarak kendisine ve ailesine yaptığı yardımdan dolayı teşekkür ediyoruz. inşallah bu okuldan memlekete faydalı bireyler yetişecek."

Hayırsever Ayser Eren de, yapılacak hayırların en faydalısının eğitime yapılacak hayır olduğunu, yaptırdığı okula da kendisinin ve eşinin isminin verileceğini ifade etti.

"Eğitime 100 Yüz Destek Kampanyası" kapsamında yaptırılacak okulun 400 bin TL'ye mal olacağı, imzalanan protokolle birlikte proje sayısının 88'e yükseldiği, tamamlanan proje sayısının ise 66 olduğu bildirildi.

- MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti Fransa bir kez daha İslam'ı hedef aldı! Aşırı sağcı liderden "Başörtüsü yasaklansın" çağrısı Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı