Hayrabolu'da Tatlı Satışı Arttı - Son Dakika

Hayrabolu'da Tatlı Satışı Arttı

02.01.2012 14:05
Hayrabolu'da Tatlı Satışı Arttı, System.String[]

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde havaların soğumasıyla tatlı satışlarında artış gözleniyor.

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde havaların soğumasıyla tatlı satışlarında artış gözleniyor.

Hayrabolu peynir tatlısı üreticisi Saim Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, talep nedeniyle tatlı üretiminde ve tatlı satışında artış yaşandığını ifade etti.

Kaya, "Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte üretimini yaptığımız Hayrabolu peynir tatlısına büyük talep geliyor. Bu talebi karşılayabilmek için bizlerde günlük üretimimizi artırıyoruz" dedi.

Hayrabolu peynir tatlısını günlük süt kullanarak ve el değmeden imal ettiklerini belirten Kaya, Hayrabolu peynir tatlısının en büyük özelliğinin tuzsuz peynir kullanılarak yapılması olduğunu söyledi.

Kaya, kilogramı 12 TL'den satılan Hayrabolu peynir tatlısı dışında, Şam tatlısı, revani, kabak, kadayıf tatlılarına müşterilerden talep geldiğini da sözlerine ekledi.

- TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hayrabolu'da Tatlı Satışı Arttı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Sosyal medyada ilgiyle izlendi! Kısıtlamayı ihlal eden bir grup, polis aracını görünce çığlıklar atarak kaçtı Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı