HDP'de 11 Milletvekili 'Çok Az Farkla' Meclis'e Giremedi - Son Dakika
HDP'de 11 Milletvekili 'Çok Az Farkla' Meclis'e Giremedi

HDP'de 11 Milletvekili 'Çok Az Farkla' Meclis'e Giremedi

02.11.2015 12:40

HDP, Mersin'de 93 oyla, Tunceli'de ise 168 oyla vekillerini kaybetti. HDP bazı illerde ise yine 'kıl payı'yla vekil adaylarını Meclis'e götüremedi.

1 Kasım seçimlerinde yaklaşık olarak yüzde 2,5 oy kaybeden Halkların Demokratik Partisi, Mersin'de 93 oyla, Tunceli'de 168 oyla milletvekillerini kaybetti. HDP bazı illerde ise yine 'kıl payı'yla vekil adaylarını Meclis'e götüremedi.

KIL PAYI KAÇMIŞ

HDP'li Ali Kenanoğlu'nun Twitter hesabı üzerinden paylaştığı liste, birçok ilde HDP'nin 'az farkla' milletvekillerini Meclis'e götüremediğini gösteriyor. 7 Haziran'a göre 21 milletvekilini kaybeden HDP'de 11 milletvekili 'kıl payı' Meclis'e giremedi.

MERSİN VE TUNCELİ'DE...

Önceki seçimlerde iki vekil çıkarılan Mersin'de 93 oyla bir milletvekili kaybedilirken; Tunceli'de ise 168 oy nedeniyle bir milletvekili Meclis'e gidemedi.

KENDİSİ DE SEÇİLEMEDİ

Kendisi de İstanbul 3'üncü bölgeden aday olan ve 2 bin 400 oy fark nedeniyle seçilemediğini belirten Kenanoğlu'nun paylaştığı listeye göre, HDP'nin milletvekili kaybettiği illerdeki sonuçlar şöyle:

HDP'de 11 <a class='keyword-sd' href='/milletvekili/' title='Milletvekili'>Milletvekili</a> 'Çok Az Farkla' Meclis'e Giremedi

HDP'de 11 Milletvekili 'Çok Az Farkla' Meclis'e Giremedi

Son Dakika Güncel HDP'de 11 Milletvekili 'Çok Az Farkla' Meclis'e Giremedi - Son Dakika


Advertisement