Son Dakika Haberleri: Hdp'den Kadınlara Yerel Seçimde Adaylık Çağrısı

Hdp'den Kadınlara Yerel Seçimde Adaylık Çağrısı

5 ay önce

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Tüm kadınlara çağrımdır yerel seçimlerde herkes aday olsun." dedi.

Hdp'den Kadınlara Yerel Seçimde Adaylık Çağrısı, System.String[]
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Tüm kadınlara çağrımdır yerel seçimlerde herkes aday olsun." dedi.

Buldan, HDP Genel Merkezinde düzenlenen Kadın Meclisi Toplantısı'nda, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerinde kadın adayların ön planda olacağını söyledi.

Buldan, "Tüm kadınlara çağrımdır, yerel seçimlerde herkes aday olsun. Kadınların gücünü bir kez daha ortaya koymaya çağırıyoruz. Kadın arkadaşlarımı başta belediye eş başkanlıkları olmak üzere, belediye meclis üyelikleri ve muhtarlıklarda siyaset yapmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ankara'daki bir otelde gerçekleştirilen HDP Ankara 2'nci İl Kongresi'ne de katılan Pervin Buldan, burada yaptığı konuşmada da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "AK Parti ve HDP gizli görüşmeler yapıyor" iddialarına cevap verdi.

Buldan, "Milletvekili arkadaşlarımızı cezaevinde tutan bir zihniyetle görüşmemiz mümkün değildir." dedi.Market İşletmecisinin Ateşe Verdiği Cips, Plastik Gibi Yandı Amiriyle İlişkiye Giren Kadın Polisin İhmali 4 Yaşındaki Kız Çocuğunun Sonu Oldu! MHP'den, 125 Bin TL Nafaka Alan Şeyma Subaşı'na Kötü Haber!