Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika

Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması

20.10.2017 14:02
Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, " Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi. Bu iş cinayetinin adım adım geldiğini defalarca söyledik fakat yetkililer ve sorumlu olan hükümet bunu hep görmezden geldi." ifadesini kullandı.

Yiğitalp, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Şırnak'ta ruhsatsız faaliyet gösteren kömür ocağında meydana gelen ve 7 işçinin öldüğü göçükle ilgili partilerinin oluşturduğu heyetin bugün Şırnak'ta incelemelerde bulunacağını söyledi.

Sibel Yiğitalp, "Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi. Bu iş cinayetinin adım adım geldiğini defalarca söyledik fakat yetkililer ve sorumlu hükümet bunu hep görmezden geldi." dedi.

"İş cinayetlerine" ilişkin istatistikleri paylaşan Yiğitalp, her gün bir başka yerde "iş cinayetinden" dolayı insanların hayatını kaybettiğini, basının da artık bunu görmesi gerektiğini savundu. Yiğitalp, mevsimlik işçilerin de onlarca sorunları olduğunu belirterek, bu sorunların konuşulması ve çözümlerin bulunması gerektiğini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu Aslı Hünel ve Saruhan Hünel'in babaları koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti iPhone tutkunları, kutulara kulaklık ve şarj aletinin eklenmesi için TBMM'ye başvurdu Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Son dakika: Altının gram fiyatı 493 lira ile rekor tazeledi Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı