Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika

Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması

28.02.2018 13:37
Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde 24 binin üzerinde kapasite fazlası tutuklu ve hükümlü bulunduğunu iddia etti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde 24 binin üzerinde kapasite fazlası tutuklu ve hükümlü bulunduğunu iddia etti.

Yiğitalp, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet tarihinde cezaevinde ihlallerin en üst düzeyde olduğu bir dönemden geçildiğini ileri sürdü.

Cezaevlerinde 24 binin üzerinde kapasite fazlası tutuklu ve hükümlünün bulunduğunu iddia eden Yiğitalp, cezaevlerine ilişkin istatistikleri paylaştı. Yiğitalp, cezaevlerinde 600'den fazla çocuğuyla kalan anne bulunduğunu dile getirerek, çocuklardan 249'unun bir yaşının altında bulunduğunu söyledi.

Son dönemlerde cezaevlerinde hak ihlallerinin arttığını öne süren Yiğitalp, bazı cezaevlerinde yaşananları anlattı. Yiğitalp, "Burada, hepimize düşen görev cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümümlülerin sesini duyurabilmektir. Çünkü orası cezaevidir. Ceza içinde ceza olmaz, olmamalıdır. Cezaevinde bulunan yoğun baskı ve işkenceler, sadece ülkede yaşanmış olan kaosu derinleştirecektir." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Koca, kendisine ait iki hastanede farklı fiyata test yapıldığı iddiasına yanıt verdi: Mümkün değil, yine de baktıracağım İçişleri Bakanı Soylu, cinayete kurban giden kadın sayısını açıklayıp isyan etti: Erkeklere sesleniyorum, kendinize gelin! Juventus Sportif Direktörü Paratici'den Merih Demiral kararı: Planlarımızı onun üstüne yaptık İmamoğlu'ndan tüyler ürperten iddia: İstanbul'da vefat sayısı 450'lere koşuyor, definlere yetişemiyoruz Bilim Kurulu Üyesi uyardı: Vaka sayısındaki artış devam ederse hafta sonunda olan kısıtlama hafta içine yayılabilir Eski sevgilisinin oğlu tarafından darbedilen kadın: Bana kafa ve yumruk attı, ardından dövdü Aracını satmakta anlaştığı kişinin "Parayı EFT ile gönderiyorum" sözüne inanınca dolandırıldı Evli kadın saplantılı sapığın tecavüzüne uğradı, o görüntüler kocasına gönderilince soluğu mahkemede aldı