Son Dakika Haberleri: Hdp Eş Başkanı Pervin Buldan: "Hdp Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Önergeye Karşı Çıktı' Diye...

Hdp Eş Başkanı Pervin Buldan: "Hdp Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Önergeye Karşı Çıktı' Diye...

6 ay önce

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan: "HDP emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önergeye karşı çıktı' diye kamuoyuna yanlış yansıtılmaktadır.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan: "HDP emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önergeye karşı çıktı' diye kamuoyuna yanlış yansıtılmaktadır. Bizim karşı çıktığımız koruculuk mevzusudur"

ANKARA - Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Pervin Buldan, "Bugünden sonra da dünyada ve ülkede barışı ve eşitliği sağlayana kadar mücadelemizi ilkelerimizle, kararlılığımızla devam ettireceğiz" dedi.
HDP Eş Başkanı Buldan, HDP Grup Toplantısı'nda konuştu. Buldan, dün halkların ve Türkiye demokrasisi açısından önemli bir gün oılduğunu söyleyerek, "Tüm engelleri, barajları, fırtınaları aşa aşa bugünlere gelen, emeğimiz, alın terimiz, göz nurumuz olan partimizin 6. kuruluş yıl dönümüydü. Türkiye halklarının umudu, sesi ve cesur yüreği olan HDP'nin 6. kuruluş yıl dönümü hepimize kutlu olsun. Partimizin simgesi olan çınar ağacı gibi derinlere kök salmışız. HDP, Kürt, Türk, Ermeni, Arap, Çerkez, Alevi, Süryani, Ezidi, Hıristiyan, Müslüman bütün kimlik ve inançların sırtını dayadığı koca bir çınar ağacıdır" ifadelerini kullandı.
Buldan şöyle konuştu:
"Özgürlük ve demokrasi mücadelesinin engin deneyimlerinden süzülüp geliyoruz, siyasi geleneğimiz büyük bedeller ödedi, ödemeye devam ediyor. 'Direne direne kazanacağız' dedik. Kazana kazana bugünlere geldik."
Buldan kuruldukları günden itibaren değerlere sahip çıktıklarını kaydeden Buldan, "Bugünden sonra da dünyada ve ülkede barışı ve eşitliği sağlayana kadar mücadelemizi ilkelerimizle, kararlılığımızla devam ettireceğiz. Halkımızın bize verdiği milletvekilliği, belediye başkanlığı görevleri bizim için bir şan-makam konusu değildir" diye konuştu.
Emeklilikte yaşa takılanlar ilgili olarak Buldan, İçişleri Komisyonu'nda geçici korucuların emeklilikle ilgili maddeye komisyon üyelerinin karşı çıktığını aktardı. Buldan, "Bu durum 'HDP emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önergeye karşı çıktı' diye kamuoyuna yanlış yansıtılmaktadır. Bizim karşı çıktığımız koruculuk mevzusudur. Yoksa emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yasa teklifi gelmesi halinde destekleyeceğimizi buradan kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Biz bu teklifin gelmesi için çabalayacak, destekleyeceğiz" şeklinde konuştu.Berat Albayrak Babasının Koluna Girip Mezarlığa Gitti Ankara'da Belediye Otobüsünde Taciz İddiasına Gözaltı Abdullah Gül'den Dikkat Çeken Yeni Zelanda Paylaşımı: Tüm Liderlere Örnek Olsun