Hdp Heyeti Erbil'de - Son Dakika

Hdp Heyeti Erbil'de

09.06.2014 22:13
Hdp Heyeti Erbil'de

Aralarında milletvekillerin yer aldığı bir HDP heyeti, bölgesel hükümetin yöneticileri ve siyasi parti temsilcileriyle görüşmek amacıyla Erbil'de temasta bulunuyor Eski Sur Belediye Başkanı Demirbaş: "Bölge Başkanı ve Başbakanı nezdinde tüm parti yöneticilerini önümüzdeki günlerde gerçekleşecek BDP ve.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinden oluşan bir heyet, bölgesel hükümetin yöneticileri, siyasi parti liderleri ve temsilcileriyle görüşmek amacıyla Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentine geldi.

HDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, Van Milletvekili Özdal Uçar ve partinin yöneticilerinden oluşan heyet, kentte çeşitli temaslarda bulundu.

Eski Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada ziyaretlerinin amacının önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile HDP'nin kongrelerine, bölgesel hükümetin yöneticileriyle siyasi partileri temsilcilerini davet etmek olduğunu söyledi.

Heyetin gün içinde IKBY Meclis Başkanı Yusuf Muhammet ve Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) yöneticileriyle görüştüklerini belirten Demirbaş, "BDP'nin 15 Haziran, HDP'nin ise 22 Haziran'da yapılacak kongrelerine buradaki siyasi parti aktörlerini davet ediyoruz" dedi.

Yapılacak her iki kongrenin kendileri için çok önemli olduğunu bunun için de bölgenin ileri gelenlerinin katılımını önemsediklerini belirten Demirbaş, "Son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Kongremiz ve şu an geçtiğimiz süreç hakkında herkesi bilgilendirmek istiyoruz. Bölge Başkanı, Başbakanı nezdinde bütün yöneticileri davet ediyoruz. Partilerimizin bu önemli gününde kardeşlerimizi, dostlarımızı aramızda görmeyi arzuluyoruz" şeklinde konuştu.

Demirbaş, HDP'li heyetin, bölgedeki temaslarını yarın ve öbür gün sürdüreceğini sözlerine ekledi. - Erbil

Kaynak: AA

Advertisement