Son Dakika Haberleri: HDP'li Ahmet Türk, Muharrem İnce'ye Yeşil Işık Yaktı

HDP'li Ahmet Türk, Muharrem İnce'ye Yeşil Işık Yaktı

9 ay önce

Seçim ikinci tura kalırsa CHP'nin adayı Muharrem İnce'yi destekleyeceklerinin sinyalini veren HDP'li Ahmet Türk, "CHP'ye karşı olan mesafe eskisi kadar uzak değil" dedi.

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden HDP'li Ahmet Türk, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda Muharrem İnce'yi destekleyeceklerinin sinyalini verdi.

" CHP'YE KARŞI OLAN MESAFE..."

CHP ile HDP'nin Muharrem İnce sayesinde daha da yakınlaştığını belirten Ahmet Türk, "Bir HDP'linin, başka bir partinin mitingini izlemesi kadar doğal bir şey yok. Sayın İnce ile başlayan bir söylemle, CHP'ye karşı olan mesafe de, eskisi kadar uzak değil, kapatmaya çalışıyor. Halk da buna ilgi gösteriyor" diye konuştu.

"UMUDU GÖRMEZLİKTEN GELMEK YANLIŞTIR"

"Daha önce de umut besleyen söylemler geliştirilmiş ama somut bir sonuca gidecek bir açılım yaratılmamıştı. Umarım, bu defa da böyle olmaz" diyen Türk, sözlerine şöyle devam etti: "Elbette bu söylemlere değer vereceğiz ama tedbirli de davranacağız. Ama bir umudu görmemezlikten gelmek de siyaseten yanlıştır. Bu söylemleri insanlar dikkatle izleyecek, gerçekleşmesini umut edecektir."

#711917#
Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

ABD Başkan Yardımcısı Pence'den Erdoğan'a Gizli Telefon: S-400 Almayın