Son Dakika Haberleri: 4 Askerimizin Şehit Olduğu Kalleş Pusu Sonrası HDP'li Başkan Gözaltına Alındı

4 Askerimizin Şehit Olduğu Kalleş Pusu Sonrası HDP'li Başkan Gözaltına Alındı

2 ay önce

Adıyaman'da mermer ocağının yakılması ve devamında 4 askerin şehit olduğu terör olayının ardından başlatılan operasyonda HDP'li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka'nın da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Adıyaman'da HDP'li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka, terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındı.

12 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN

Önceki gün Kömür Beldesine bağlı Kaşköy'de mermer ocağının yakılması ve devamında 4 askerin şehit olduğu terör olayının ardından güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor. Daha önce 12 adrese baskın yaparak 8 kişiyi gözaltına alan güvenlik güçleri bir operasyon daha gerçekleştirdi.

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA HDP'Lİ BAŞKAN DA VAR

Jandarma ekipleri, yaşanan terör olaylarıyla ilgili yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle HDP'li Kömür Belde Belediye Başkanı Hüseyin Yuka ve 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan diğer 3 kişinin de terör örgütüyle bağlantılı kişiler olduğu öne sürüldü.

SORGULANACAK

Gözaltına alınan Belediye Başkanı sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.
Teslim Olan Kadın Terörist Kandil'de Yaşadığı Dehşeti Anlattı: 17 Kez Tecavüze Uğradım FETÖ'den Aranan Şüpheliyle Buluşan Doktor, Cebindeki 3 Bin Doları Dolabın Arkasına Attı

İstanbul'da Sapık, "Bakıcı Aranıyor" İlanı Vererek Görüştüğü Kadına Arabada Tecavüz Etti