Son Dakika Haberleri: HDP'li Buldan'dan Teröristbaşı Öcalan Çıkışı: Haber Alamıyoruz!

HDP'li Buldan'dan Teröristbaşı Öcalan Çıkışı: Haber Alamıyoruz!

29 gün önce

HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, "Uzun süredir Öcalan'dan haberimiz yok. Savcılığın yaptığı açıklamayı da tatmin edici bulmadık" dedi.

HDP  İstanbul  Milletvekili  Pervin Buldan,  HDP  Şırnak İl Başkanlığı 2'nci Olağan Kongresi'nde konuştu.

TERÖRİSTBAŞININ ÖLDÜĞÜ YÖNÜNDEKİ HABERLERİ DEĞERLENDİRDİ

HDP  İstanbul  Milletvekili  Buldan, kongrede yaptığı konuşmada,  İmralı Adası'nda ağırlaştırılmış hapis cezasını çeken  PKK elebaşı  Öcalan'ın öldüğüne dair son günlerde, sosyal medyada yer alan paylaşımlara değindi. Bu paylaşımları yakından takip ettiklerini söyleyen  Buldan, şöyle konuştu:

"UZUN SÜREDİR ÖCALAN'DAN HABERİMİZ YOK"

Sosyal medyadaki paylaşımların, çok masumane bir paylaşım olmadığını özellikle belirtmek isterim. Uzun süredir aslında  Öcalan'dan haberimiz yok.  Öcalan ile en son görüşme yapan bir heyet üyesi olarak  5 Nisan 2015 tarihinde yanına giden, onunla görüşen  İmralı heyeti üyesi olarak bizden sonra 11  Eylül 2016 tarihinde kardeşi  Mehmet Öcalan'ın yaptığı görüşmeden sonra yaklaşık 1 yıldan fazladır hiçbir şekilde haber alınmıyor.

"BAŞSAVCILIĞIN AÇIKLAMASINI TATMİN EDİCİ BULMADIK"

Şunu özellikle belirtmek isterim ki  Bursa  Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yapmış olduğu açıklama, yani  Öcalan'ın yaşamını yitirdiğine dair haberlerin yalan olduğuna dair yapılan açıklamanın bizler tarafından tatmin edici hiçbir tarafı yoktur.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Rasim Ozan Kütahyalı'nın Canlı Yayındaki +18'lik Hakareti Boşnakları Ayağa Kaldırdı AK Parti'de Çifte İstifa! Mardin ve Van İl Başkanları İstifa Etti
Sakarya Suriyeli Mülteci Grup, Pala ve Sopalarla Dehşet Saçtı