Son Dakika Haberleri: HDP'li İpekyolu belediye başkanı Azim Yacan terör soruşturmasında gözaltına alındı

HDP'li İpekyolu belediye başkanı Azim Yacan terör soruşturmasında gözaltına alındı

7 gün önce

Van merkez İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şehzade Kurt, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan gözaltına alındı.

Van'ın İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve Eş Başkan Şehzade Kurt, terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Van Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarım devam ettiği belirtildi.

ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Açıklamanın devamında ise, "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan 2 şüpheliye yönelik; 08 Kasım 2019 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şehzade Kurt, isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üst ve ikamet aramasında; çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi" denildi.

HDP'li İpekyolu belediye başkanı Azim Yacan terör soruşturmasında gözaltına alındı
Haber Yayın Tarihi: 08.11.2019 08:03 Kaynak: İHA

YORUMLAR (1)
  • Yavuzca : Gozaltina alsan noolacak, bir ay sonra serbest, nazlı ılıcak, altan kardesler muebbetle yargilandilar tahliye oldular, haa unuda biliyoruz, 15 bin fet cünün tahliye oldugunu, sanmayın ki millet bilmiyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır


4 HDP'li belediye başkanı daha gözaltına alındı
HDP'li vekilin oğlunun parmak izleri, polise düzenlenen saldırıdaki patlayıcıda çıktı Erdoğan'ın Trump'a verdiği Türkiye'nin terörle mücadelesinin anlatıldığı kitabın içeriği ortaya çıktı Erdoğan'ın Trump'a verdiği kitapta Türkiye'nin terörle mücadelesi anlatıldı