HDP'li milletvekilleri salgınla mücadeleyi eleştirdi - Son Dakika

HDP'li milletvekilleri salgınla mücadeleyi eleştirdi

21.10.2020 19:25
HDP'li milletvekilleri salgınla mücadeleyi eleştirdi, System.String[]

HDP milletvekilleri Habip Eksik, Semra Güzel ve Serpil Kemalbay Pekgözegü, iktidarın salgınla mücadelesini eleştirdi.

HDP milletvekilleri Habip Eksik, Semra Güzel ve Serpil Kemalbay Pekgözegü, iktidarın salgınla mücadelesini eleştirdi.

HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü ile birlikte Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında, Kovid-19 sürecinde pek çok insanın hayatını kaybettiğini, pek çoğunun da sağlığının etkilediğini söyledi.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleri olarak açıklama yaptıklarını dile getiren Eksik, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, komisyonun hiçbir teklifine olumlu cevap vermediğini, komisyonu adeta baypas edercesine dikkate almadığını, muhalefet olarak bilgi almak için yaptıkları çağrılara cevap vermediğini, ancak komisyon üyelerini bakanlıkta misafir etmek istediğini ifade etti.

Bir bilgilendirme yapılacaksa komisyona başvurularak yapılabileceğini belirten Habip Eksik, bu nedenle daveti kabul etmediklerini bildirdi.

Eksik, salgınla mücadelede halkın sağlığını önceleyen bir politika olmadığını ileri sürerek, AK Parti'nin bekasını sürdürmek için sürecin lütufa dönüştürülmeye çalışıldığını iddia etti.

Kovid-19'un sağlık çalışanları açısından "meslek hastalığı" sayılmasıyla ilgili bir kanun teklifi verdiklerini aktaran Habip Eksik, iktidar ve muhalefet partilerine tekliflerinin desteklenmesi çağrısında bulundu.

Semra Güzel de AK Parti'nin salgın sürecini fırsata çevirdiğini öne sürerek, iktidarın toplumu şeffaf şekilde bilgilendirmediğini ileri sürdü.

Sağlığı çökme noktasına getiren ve salgın karşısında gerekli tedbirleri almayan bir iktidar olduğunu savunan Güzel, iktidarın Türk Tabipleri Birliğine karşı tutumunu da eleştirdi.

Serpil Kemalbay Pekgözegü ise salgın sürecinde çalışması gereken komisyonun çalışmadığını dile getirerek, "Biz AKP'nin komisyonu değiliz. Burada partiler temsil ediliyor ve dolayısıyla sorunları birlikte tartışabilmemiz için kurulların da doğru çalışması lazım." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika HDP'li milletvekilleri salgınla mücadeleyi eleştirdi - Son Dakika


Son Dakika

Canlı yayın yaparken zincirleme kazaya karışan sürücü, korkunç anları saniye saniye görüntüledi İbo Show'da İbrahim Tatlıses'le orkestra arasındaki gülümseten diyalog: 9 yıldır neden sustun Papa Francis, sosyal medya hesabından dünyaca ünlü modele beğeni attı Son Dakika! Bakan Koca, Ankara'da hastanede sağlıkçılara saldıranlara sert tepki gösterdi: Mahkemede hesap verecekler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Maraş ziyaretine Yunanistan'dan skandal tepki Arabanın çarptığı inek, "Hemen keselim" sözünü duyunca bir anda ayaklandı Azerbaycan'a karşı silah gösteren papaz, yenilgi anlaşmasının ardından mağduru oynadı Selin Barlas, spor yorumcusu eşi Cem Dizdar'dan şiddet gördüğünü duyurdu