HDP'den asgari ücret 3 bin lira olsun önerisi - Son Dakika

HDP'den asgari ücret 3 bin lira olsun önerisi

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Asgari ücreti altı ayda bir belirleyip en azından açlık sınırının üzerine taşımalıyız. Bizim önerimiz; asgari ücretin vergi dışı bırakılarak en azından ilk adımda 3 bin TL'ye çıkarılmasıdır" dedi.

HDP'den asgari ücret 3 bin lira olsun önerisi, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 nedeniyle çalışmalarına ara veren Meclis'in açılır açılmaz bekçilere ilişkin düzenlemenin gündeme getirildiğini şimdi ise barolara ilişkin düzenlemenin gündemde olduğunu ancak vatandaşların gündeminin ise geçim, iş, aş derdi olduğunu söyledi.

"ASGARİ ÜCRET 3 BİN LİRAYA ÇIKARILMALI"

Koronavirüs salgını sonrası çok sayıda vatandaşın işsiz kaldığını anımsatan Paylan, bu vatandaşlara herhangi bir doğrudan gelir desteği verilmediğini savundu. Paylan, açlık sınırının 2 bin 431 TL'ye çıktığını, asgari ücretin ise 2 bin 324 TL olduğunu dile getirerek, "Asgari ücreti altı ayda bir belirleyip en azından açlık sınırının üzerine taşımalıyız. Bizim önerimiz; asgari ücretin vergi dışı bırakılarak en azından ilk adımda 3 bin TL'ye çıkarılmasıdır. Açlık sınırı 2 bin 431 TL iken asgari ücret 2 bin 324 TL'de kalamaz." diye konuştu.

Paylan, emekli ikramiyesinin de en az 2 bin 500 TL'ye çıkarılmasını önerdi.


Son Dakika

Son Dakika: Dışişleri'nden Yunanistan ile Mısır arasında yapılan deniz yetki anlaşmasına tepki: Bizim için yok hükmündedir Son dakika: Dolar 7,31'le tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü 8 yaşındaki kardeşini katleden cani ağabeyin sözleri olaydan daha vahim: Bilerek ve isteyerek öldürdüm Son dakika: BDDK, yurt dışı bankalara TL işlemlerde muafiyet tanıdı İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan darbeci pilota müebbet hapis cezası verildi Lübnan'daki patlamanın en yakın görüntüsü ortaya çıktı Mısır ile Yunanistan münhasır ekonomik bölge anlaşması imzaladı Şanlıurfa'da evinden çıktıktan sonra kaybolan 10 yaşındaki çocuk, Gaziantep'te ortaya çıktı Son Dakika: Merkez Bankası'ndan döviz ve altın açıklaması: Piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması için tüm araçlar kullanılacak Meclis Başkanı Şentop: Erken seçim, hukuken mümkün ancak bu sistemde zor Son Dakika: ABD Başkanı Trump, koronavirüs aşısı için en net tarihi verdi Beşiktaş'a transfer olan N'Sakala'dan ilk açıklama: Şampiyonlar Ligi'ni özledim Sürücüsünün kontrolünü yitirdiği otomobil şarampole devrildi: 3 ölü, 2 yaralı Gökhan Gönül'den imza sonrası ilk sözler: Yuvasına geri dönen biri olarak hislerimi ifade etmem çok zor Çorum Valisi, "Vaka artış hızı yükseldi" diyerek son durumu paylaştı: 9 kişi vefat etti, 1052 vaka var