Son Dakika Haberleri: Hdp'li Temelli'den Brunson Değerlendirilmesi: Bu Mudur Adalet ?

Hdp'li Temelli'den Brunson Değerlendirilmesi: Bu Mudur Adalet ?

9 gün önce

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'li rahip Andrew Brunsun'ın serbest bırakılmasıyla ilgili "Rahibi tutuklayın' diyor tutukluyorlar, 'Serbest bırakın' diyor bırakıyorlar; bu mudur adalet?" dedi.

Hdp'li Temelli'den Brunson Değerlendirilmesi: Bu Mudur Adalet ?, System.String[]
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'li rahip Andrew Brunsun'ın serbest bırakılmasıyla ilgili "Rahibi tutuklayın' diyor tutukluyorlar, 'Serbest bırakın' diyor bırakıyorlar; bu mudur adalet?" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin Şanlıurfa İl Teşkilatı'nın kongresine katıldı. Bir düğün salonunda düzenlenen kongrede konuşan Temelli, ABD'li din adamı Adrew Brunson'un serbest bırakılmasını değerlendirirken, şunları söyledi:

"Dün meşhur rahibimiz var ya onunla ilgili bir karar alındı. Rahip serbest bırakıldı, gitti. Adalet adına bu ülke aslında bir utancı daha yaşandı. Bu ülkede rahibe yapılan da zulümdü ama bu pazarlık da ayrı bir şiddettir, ayrı bir adaletsizliktir. Pazarlıklara sıkıştırılmış mahkemeler var artık. Kime ne ceza verileceğinin talimatı saraydan geliyor. O saraydan gelen talimatlara göre savcılar, hakimler hareket ediyorlar. 'Rahibi gözaltına alın' alıyorlar, 'Tutuklayın' tutukluyorlar, 'Serbest  bırakın' bırakıyorlar. Bu mudur adalet?"

Tek listeyle gidilen kongrede Halil Akbaş ile Aliye Kızıldamar, Şanlıurfa eş il başkanlığına seçildi.

- ŞanlıurfaBlok Zinciri Mühendislerine Talep Yüzde 400 Arttı! Maaşları 15 Bin Dolara Çıktı Beşiktaş-Genk Maçını Daniel Stefanski Yönetecek

Göçmeler ABD Sınırına Dayandı, Trump Sınıra Ordu Yığmakla Tehdit Etti ABD'den Cemal Kaşıkçı İçin Yeni Açıklama: Gerçekleri Bulma Aşamasındayız