Son Dakika Haberleri: HDP'li Vekile Silah Çekip "Devlet Benim" Diyen Komiserin FETÖ'den Tutuklandığı Ortaya Çıktı

HDP'li Vekile Silah Çekip "Devlet Benim" Diyen Komiserin FETÖ'den Tutuklandığı Ortaya Çıktı

3 ay önce

Batman'da 2015 yılında HDP milletvekili Mehmet Ali Aslan'ın önü kesip silah çeken ve "Devlet benim" diyen komiser H.C.'nin 6 Eylül 2016'da FETÖ'den tutuklandığı ortaya çıktı.

Batman'da, 29  Aralık 2105 tarihinde sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sırasında  HDP'li ve sendikacılar ile yürümek isteyen  HDP  Batman  Milletvekili  Mehmet Ali Aslan'ın önünü kesip tabancasını çıkararak, "Devlet benim" diye silah çeken komiser H.C.'nin yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 6  Eylül 2016 tarihinde tutuklandığı ve 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı.

15 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Emniyet ve Yargı başta olmak üzere resmi kurumlarda gerçekleştirilen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında  Batman  Emniyet Müdürlüğü'nde komiser olarak görev yapan H.C.,  Bank Asya'da hesapları ve iki telefonunda 'ByLock' uygulaması olduğu gerekçesiyle 6  Eylül 2016 tarihinde tutuklandı. H.C., ile ilgili hazırlanan ve  Batman 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, komiser H.C. hakkında ise, 'Silahlı terör örgütünü kurma veya yönetme, terörizminin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefetten' 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

"DEVLET BENİM" DEMİŞTİ

Hakkında FETÖ/PDY soruşturmasında dava açılan tutuklu komiser H.C.'nin 29  Aralık 2015 tarihinde sendikaların 1 günlük iş bırakma eylemi sarısanda partililer ve sendikacılar ile yürümek isteyen  HDP  Batman milletvekili  Mehmet Ali Aslan'ın önünü kesip, tabancasını çekip, "Devlet benim" diyen komiser olduğu ortaya çıktı. 29  Aralık tarihinde Öğretmenevine yürümek isteyen  HDP'li vekil Aslan ile şimdi tutuklu olan ve FETÖ/PDY davasından 15 yıl hapsi istenen komiser H.C., arasında geçen diyolog şöyleydi:

Aslan: Bu kim? Bu kim beni iteliyor, kimliğini çıkarsın.

Komiser H.C: Devlet

Aslan: Ne devleti, devlet benim. Sen benim emrimdesin.

Komiser H.C.: Devlet benim, sen benim vekilimsin.

Aslan: Çocukların ağzını burnunu dağıtıyorsunuz.

Diyaloglardan sonra bazı sivi polisler havaya ateş açmış, ardından komiser H.C.'de silahını çekerek yürümek isteyenleri durdurmak istemişti.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Ezeli Rakip Yunan Leonidis, Naim Süleymanoğlu'na Tabutunu Öperek Veda Etti NATO Skandalının Altından 2018 Planı Çıktı! Operasyon Yapmak İstiyorlar
Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu'yla İlgili En Komik Hikaye: Kardeşim Biz Pezevenk miyiz?