Hdp'li Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika

Hdp'li Yiğitalp Açıklaması

28.03.2018 13:37
Hdp'li Yiğitalp Açıklaması, System.String[]

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde idarelerin, OHAL uygulamasına ve KHK'lere dayanarak keyfi tutum sergilediğini öne sürdü.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde idarelerin, OHAL uygulamasına ve KHK'lere dayanarak keyfi tutum sergilediğini öne sürdü.

Yiğitalp, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin "cezaevi nüfusu en çok artan ülkelerden biri olduğunu" savundu.

"Cezaevlerinde ondan fazla kitaba izin verilmiyor, televizyon ve radyoda belli kanallar açık, uygunsuz yerlere kameralar yerleştiriliyor, disiplin cezalarına daha ağır yaptırımlar uygulanıyor." diyen Yiğitalp, cezaevlerinde idarelerin, OHAL uygulamasına ve KHK'lere dayanarak keyfi tutum sergilediğini ileri sürdü.

Cezaevlerinde sağlığa erişimin çok zor olduğunu, 850-900 kişiye bir doktor düştüğünü savunan Yiğitalp, "Annesiyle birlikte cezaevlerinde kalan 700'den fazla çocuk var. O bebekler cezaevlerinde büyüyorlar. O çocukların parklarda, oyun alanlarında olması gerekirken, cezaevleri koşullarında büyüyorlar. O çocukların çoğu ihtiyaçları da karşılanmıyor." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Hdp'li Yiğitalp Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Melanie Trump, Beyaz Saray'a böyle veda etti: First Lady'niz olmak en büyük onurdu Altının kilogramı 443 bin 500 liraya yükseldi Son Dakika: Beyaz Saray'a veda eden Donald Trump: Bir şekilde geri geleceğiz Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Gelin ve damadın birbirlerine yaptıkları şaka sosyal medyayı ikiye böldü Türk iş adamı Yavuz Selim Yükselir BM Dünya Turizm Örgütü Elçiliği'ne seçildi Fotoğrafa beğeni ve yorum yağdı! Yoğun bakım doktoru boş odayı "Oh be" diyerek paylaştı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı