Son Dakika Haberleri: HDP önünde eylem yapan bir baba, PKK'nın kendilerini öldürmekle tehdit ettiğini açıkladı

HDP önünde eylem yapan bir baba, PKK'nın kendilerini öldürmekle tehdit ettiğini açıkladı

14 gün önce

4 yıl önce oğlunun PKK'lılarca kaçırıldığını iddia ederek HDP binası önünde eylemini sürdüren bir baba, PKK'lı teröristlerin "Çocuğunuzu ve sizi öldürürüz. Hepinizi tararız, burası Kandil'in şubesidir" diyerek tehdit ettiklerini açıkladı.

Diyarbakır'da HDP önünde oturma eylemine katılan ailelerin PKK'lı teröristlerce tehdit edildikleri ortaya çıktı. Kaçırılan oğlu için eylem yapan Süleyman Aydın, dün kendilerini ziyaret eden Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Eş Raportörlerinden Jacob Wienen'e, PKK'lı teröristlerin, HDP binasının önüne gittikleri taktirde önce çocuklarını, sonra da kendilerini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

HDP ÖNÜNDEKİ EYLEM 32'NCİ GÜNÜNDE

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin, HDP binası önündeki oturma eylemi 32'nci gününe girdi. Sayıları 51'e ulaşan aileler, çocuklarına kavuşmak için oturma eylemini sürdürürken, dün Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Eş Raportörleri Jacob Wienen, Yoomi Renström ve Stephanie Poirel aileleri ziyaret etti.

Türkiye Raportörü Jacob Wienen

"HEPİNİZİ TARARIZ, BURASI KANDİL'İN ŞUBESİDİR"

4 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Özkan Aydın (19) için 9 Eylül günü oturma eylemine katılan Diyarbakırlı Süleyman Aydın, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye raportörlerinden Wienen'e yaşadıkları sorunları anlattı. Aydın, ailelerin tehdit edildiğini, yollarının kesildiğini söyledi. Çocuğu için eylem yapanlardan birinin başına Kalaşnikof marka silah doğrultularak HDP önündeki eylemi sonlardırmasının istendiğini belirtti. Wienen'e oğlunu isteğini anlatan Aydın, "Çocuklarımızı burada yatırıyorlar. Ondan sonra kırsala gönderiyorlar. Biz bir aydır buradayız. Bize diyorlar ki; 'İl başkanlığının önüne giderseniz önce çocuğunuzu öldürürüz, sonra sizi öldürürüz.' Bizim bir arkadaşımızın başına 3 Kalaşnikof dayadılar. Oraya giderseniz sizi öldürürüz dediler. Bize, güvenlik güçleri sizi korumazsa, hepinizi tararız. Burası Kandil'in şubesidir diyorlar" dedi.

WIENEN: ACINIZI YÜREĞİMİZDE TAŞIYACAĞIZ

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Eş Raportörü Jacob Wienen ise kendilerini dinlemeye geldiklerini belirterek, "Sizleri dinledik, kulak verdik, acınızı paylaştık. Tabii direkt olarak bir şey yapamayız. Evlatlarınızın bulunması için belki elimizden bir şey gelmez. Ama şunu yapabiliriz; Avrupa Konseyi heyeti olarak buradayız, biz de sizin acınızı, yakarışınızı yüreğimizde taşıyacağız ve paylaşacağız" dedi.

HDP önünde eylem yapan bir baba, PKK'nın kendilerini öldürmekle tehdit ettiğini açıkladı
Haber Yayın Tarihi: 04.10.2019 11:44 Kaynak: DHAMuhtar maaşları 17 yılda yaklaşık 21 kat arttı
Şeyma Subaşı, amuda kalktığı pozuyla vücudunun güzelliğini gözler önüne serdi Güzel oyuncu Seda Tosun, dekolteli ve mini etekli pozuyla adından söz ettirmeyi başardı