HDP Sözcüsü Günay Kubilay Açıklaması - Son Dakika

HDP Sözcüsü Günay Kubilay Açıklaması

25.10.2019 15:16
HDP Sözcüsü Günay Kubilay Açıklaması, System.String[]

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Suriye'de Kürtlerin dahil edilmediği bir anayasal çözümün demokratik olmayacağını belirtti.

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Suriye'de Kürtlerin dahil edilmediği bir anayasal çözümün demokratik olmayacağını belirtti.

Kubilay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çok uluslu, çok inançlı, çok kimlikli Suriye'de Kürtlerin dahil edilmediği bir anayasal çözümün demokratik olmayacağını vurgulayan Kubilay, "Suriye'de tarihten bakiye kalmış Kürt sorunu ne yazık ki yeni kuşaklara devredilmiş olacaktır." dedi.

Esed rejimine çağrı yapan Kubilay, Kürtler dahil bütün Suriye halklarıyla birlikte savaşın soğuk külleri arasından özgürlükçü, eşitlikçi, demokratik bir Suriye'yi inşa etmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Yaşanan acıları, akıtılan gözyaşlarını yeni demokratik Suriye'nin inşasında büyük bir fırsata ve toplumsal sinerjiye dönüştürmenin mümkün olduğuna dikkati çeken Kubilay, HDP'nin bu konuda dayanışma göstermeye hazır olduğunu dile getirdi.

Kubilay, 19 Ağustos'tan bu yana 3'ü büyükşehir olmak üzere 12 HDP'li belediyeye kayyum atandığını hatırlattı. Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'nın tutuklanmasının, siyasi rehine siyasetinin bir devamı olduğunu öne süren Kubilay, bu bağlamda her türlü meşru ve demokratik direniş çizgilerini büyüterek farklı biçimlerde, farklı eylem tarzlarıyla sürdüreceklerini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika HDP Sözcüsü Günay Kubilay Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Haluk Bilginer, Exxen'in 'Şeref Bey' dizisiyle ekranlara dönüyor 10 maç sonra sahalara dönen Çağlar Söyüncü, Zorya maçında sakatlandı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Aşı açıklamalarıyla eleştiri oklarının hedefindeki Yıldız Tilbe yine esti gürledi: Asla vurulmayacağım Son Dakika: Türkiye'de 3 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 32 bin 381 yeni vaka tespit edildi Karadeniz'de ağlara takılan 8 kilogramlık levrek 1.040 liradan satışa sunuldu Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı