Hekimoğlu: Aktüaliteyi Takip Etme Tuzağına Düşmeden Eğitiminizi Sürdürün - Son Dakika

Hekimoğlu: Aktüaliteyi Takip Etme Tuzağına Düşmeden Eğitiminizi Sürdürün

29.05.2014 11:10
Hekimoğlu: Aktüaliteyi Takip Etme Tuzağına Düşmeden Eğitiminizi Sürdürün, System.String[]

Gazeteci-yazar, mütefekkir Hekimoğlu İsmail, Kocaeli'nde, Erkul Eğitim Kurumları öğrencilerine konferans verdi.

Gazeteci-yazar, mütefekkir Hekimoğlu İsmail, Kocaeli'nde, Erkul Eğitim Kurumları öğrencilerine konferans verdi. Hekimoğlu, öğrencilere aktüaliteyi takip etme tuzağına düşmeden eğitimlerini en iyi şekilde sürdürmeleri ve lise yıllarını ileri düzeyde yabancı dil öğrenerek bitirmeye gayret etmeleri konusunda ikazda bulundu.

İlerlemiş yaşı ve fiziki rahatsızlığının insanlığa faydalı olma idealinden uzaklaştıramadığı Hekimoğlu İsmail, yaklaşık bir saat süren konferansında eğitim sisteminin üreten değil tüketen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan sıkıntılı bir eğitim sistemi olduğunu, İslam coğrafyasındaki geriliğin İslamiyet’ten değil onun emirlerine uymayan Müslümanlardan kaynaklandığını vurguladı.

Amerika’da füze eğitimi aldığı döneme ait hatıralarından, Minyeli Abdullah’ı yazma ve yayımlama serüveninden, okumanın ve ilim öğrenmenin öneminden de bahseden yazar, gençleri aktüaliteyi takip etme tuzağına düşmeden eğitimlerini en iyi şekilde sürdürmeleri ve lise yıllarını ileri düzeyde yabancı dil öğrenerek bitirmeye gayret etmeleri konusunda ikaz etti.

Konferans soru cevap bölümü ve yazarın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Hekimoğlu: Aktüaliteyi Takip Etme Tuzağına Düşmeden Eğitiminizi Sürdürün
Hekimoğlu: Aktüaliteyi Takip Etme Tuzağına Düşmeden Eğitiminizi Sürdürün

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Hekimoğlu: Aktüaliteyi Takip Etme Tuzağına Düşmeden Eğitiminizi Sürdürün - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Goller yağmur gibi geliyor! Başakşehir muhteşem bir golle skoru 3-2 yaptı Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı