Hekimoğlu İsmail: Yönetmen Olup Derdimi Sinema ile Anlatmak İsterdim - Son Dakika

Hekimoğlu İsmail: Yönetmen Olup Derdimi Sinema ile Anlatmak İsterdim

26.11.2011 09:47
Hekimoğlu İsmail: Yönetmen Olup Derdimi Sinema ile Anlatmak İsterdim, System.String[]

"Minyeli Abdullah" ve "Maznun" romanlarının yanı sıra yazdığı düşünce eksenli kitaplarla da geniş bir okur yelpazesine sahip bulunun Hekimoğlu İsmail, Cihan Medya Haber Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Minyeli Abdullah" ve "Maznun" romanlarının yanı sıra yazdığı düşünce eksenli kitaplarla da geniş bir okur yelpazesine sahip bulunun Hekimoğlu İsmail, Cihan Medya Haber Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. Felç rahatsızlığı nedeniyle vücudunu tam olarak kullanamayan Hekimoğlu İsmail, sağlığına kavuştuğunda yapacağı ilk şeyin roman yazmak olduğunu söylüyor. "Yine roman yazacağım. Bugünkü nesli yazacağım. Bugünkü neslin romanı yok. Yani, 20 ile 30 yaşındaki neslin romanını yazmamız gerekiyor. ya sol var, ya dini kitaplar var. Bu neslin romanı yok." diyen Hekimoğlu İsmail, bir yönetmen olup mesajlarını sinema ile vermeyi düşündüğünü Gazeteci Selçuk Kapuci'ye anlattı. "Minyeli Abdullah"ın yazarı söyleşide şunları dile getirdi:

"Senaryo yazmak isterdim. Mesela, "Bir Deliyle Evlendim" romanımı filme alacaklarmış. Senaryo yazmışlar. Getirdiler bana. Beğenmedim. Burada önemli olan İslamiyet'i anlatmaktır. İslam'ı anlatmayan film, roman, sanat eserleri benim sahamın dışındadır."

Hekimoğlu İsmail, satış rekorları kıran "Minyeli Abdullah" romanını ise maddi sıkıntılar nedeniyle Ümraniye çöplüğünde bulduğu belediye makbuzlarına yazdığını aktardı.

Hekimoğlu İsmail, 56 yılı geride bırakan yazı hayatını, mücadelesini, Bediüzzaman Said Nursi'yle tanışmasını Cihan Medya Haber Dergisi'yle paylaştı. Dergiye tüm seçkin bayilerden ulaşılabiliyor.

Hekimoğlu İsmail: Yönetmen Olup Derdimi Sinema ile Anlatmak İsterdim

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Hekimoğlu İsmail: Yönetmen Olup Derdimi Sinema ile Anlatmak İsterdim - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Liverpool, isabetli şut çekemediği maçta Atalanta'ya mağlup oldu Herhangi bir sebep göstermediler! Birleşik Arap Emirlikleri, Türklere vize işlemlerini durdurdu Azerbaycanlı anne, Karabağ'a yolladığı oğlunu ayaklarına kapanarak karşıladı İki farklı sokakta bulunan yaralıların, aynı bıçaklı kavgaya karıştığı ortaya çıktı Fransa Senatosu hükümete sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanımayı tavsiye etti Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Güzel oyuncu Ceyda Ateş anne oldu