Helal Ürün Sektörü Kazakistan'da Büyüyor - Son Dakika

Helal Ürün Sektörü Kazakistan'da Büyüyor

19.01.2012 12:15
Helal Ürün Sektörü Kazakistan'da Büyüyor, System.String[]

Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da düzenlenen bir konferansta, helal ürünlerin standartları, sertifikasyon sorunları, teknoloji kullanımı ve dini yönleri masaya yatırıldı.

Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da düzenlenen bir konferansta, helal ürünlerin standartları, sertifikasyon sorunları, teknoloji kullanımı ve dini yönleri masaya yatırıldı.

Konferansta konuşma yapan Kazakistan Helal Standartları Derneği Başkanı Marat Sarsenbayev, helal sanayisinin Kazakistan'da son yıllarda büyük gelişme gösterdiğini söyledi.

Kazakistan'da 2006 yılında helal ürünlerin imalatı için hükümetin bir standart belirlediğini ifade eden Sarsenbayev, 6 yıldan beri ülkede helal et ve helal ürünlerin üretiminin yapıldığını belirtti.

Helal ürünlerin sadece Müslüman ülkelerde üretilmediğine dikkat çeken Sarsenbayev, Brezilya ve Arjantin gibi ülkelerde de helal ürünlerin üretilmekte olduğunu ancak, bu tür ürünlere talep arttıkça bir takım sahtekarlıkların da arttığının altını çizdi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Helal Ürün Sektörü Kazakistan'da Büyüyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Lig'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı